Чоловіки повинні знімати на камеру незаконні дії ТЦК: роз'яснення юриста

Автор: Леся Ловіцька

Є інформація про те, що працівники ТЦК забирають телефони у чоловіків, які фіксують їх незаконні дії на камеру. Юрист Олексій Шалару надав роз'яснення та запевнив, що українці не лише мають право, а й повинні знімати правопорушення.

Чоловіки повинні знімати на камеру незаконні дії ТЦК: роз'яснення юриста - today.ua

За словами правозахисника, представники військкоматів можуть лише попросили мобільний телефон на огляд, але їм можна відмовити. Якщо особисту річ примушують віддати, це є перевищенням повноважень, яке карається законом. Громадяни мають право фільмувати на камеру будь-кого та будь-що. Забороняти зйомку не можуть ні ТЦК, ні співробітники поліції.

Під час воєнного стану є обмеження на фото та відеофіксацію, але вони не поширюються на місця загального користування.

Заборонено знімати на камеру:

Популярні зараз

В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону

Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“

Рекрутинг до ЗСУ: Тернопільщина лідирує за кількістю жінок

Українцям розповіли, коли почнуть знижуватись ціни на яйця

  • стратегічно важливі об'єкти;
  • об'єкти критичної інфраструктури;
  • розташування військової техніки та військовослужбовців;
  • пересування військової техніки.

Правоохоронці можуть нагадувати про дію воєнного стану у державі, вимагати зупинити фільмування та видалити матеріали знято, українці не зобов'язані цього робити. І якщо є правопорушення — запис необхідно зберегти.

"Воєнний стан, я розумію, але є закон і підзаконні нормативні акти, яких потрібно дотримуватися. І в жодному акті не вказано, що люди не мають права знімати працівників ТЦК або правоохоронних органів. А навіть навпаки — це потрібно робити, якщо відбуваються незаконні дії", — наголосив Олексій Шалару.

Чоловіки повинні знімати на камеру незаконні дії ТЦК: роз'яснення юриста

Юрист зазначив, що у багатьох випадах чоловіків затримували на вулиці або у громадському транспорті. Однак слід пам'ятати - це може робити лише співробітники поліції та виключно з оформленням протоколу затримання. У такому разі слід спитати, чи йдеться про затримання чи ні. А якщо громадянина уже привели до ТЦК, довести правопорушення складно – можуть сказати, що він сам сів в авто військових або прийшов.

Наголошено, що військово-облікові документи мають бути правильно оформити. У протилежному випадку важко відстоювати права.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Йде третій рік війни, і якщо у вас немає підстав до відстрочки, треба повертатися до реальності. Ми перебуваємо у стані війни", — пояснив Шалару.

Раніше у ТЦК назвали альтернативу мобілізації для чоловіків, які не чекають повісток, сидячи вдома.

Головне