Змушувати Україну до швидких переговорів з Росією було би необдуманих і хибним кроком з боку США. З Кремлем треба розмовляти з позиції сили. А отже, розмови про швидкий мир за 100 днів або навіть за пів року та взагалі будь-які конкретні строки припинення вогню – не на користь справі. Україна має воювати стільки, скільки знадобиться для того, щоб Росія першою почала прагнути миру.
Про це пише британське видання The Telegraph, посилаючись на позицію представників української влади.
Зокрема, видання посилається на радника голови Офісу президента України Михайла Подоляка, який каже, що у мирному процесі не має бути швидких рішень.
"Суть у тому, що тут не можна приймати простих швидких рішень. Ініціативу треба контролювати. Її не можна віддавати Росії", — каже радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.
Україна підточує військовий потенціал Росії зсередини
Водночас він каже, що є зовнішній бік війни, і на цьому боці начебто очевидні успіхи російської армії: вона, хоч і повільно, але просувається, захоплюючи дедалі більше української території. Але є і внутрішній бік війни. І на цьому боці – ініціатива повністю належить Україні. З допомогою західних далекобійних ракет та власних безпілотників Україна методично руйнує нафтопереробні підприємства та збройні склади ворога. Це знекровлює його. І зрештою такі кількісні зміни мають перейти в якісні.
"46% російського нафтопереробного сектору перебуває під ударом або в зоні дії української зброї. Це означає, що Росія поступово втрачає значну частину цього ключового сектора своєї економіки. Крім того, ми також завдаємо ударів по ключовій військовій інфраструктурі у європейському регіоні Росії", – каже Подоляк.
Аби пришвидшити цей процес і закріпити його, Україні потрібно ще більше далекобійної зброї, а також ще більше жорстких санкцій проти Росії, наголосив радник голови ОП.
Він також зауважує, що українській владі вже вдалося переконати частину команди Дональда Трампа у необхідності пригальмувати мирний процес та активізувати поставки зброї в Україну. Українській владі вдалося донести до американців головне: у цій війні йдеться не про захоплення територій, а про перерозподіл впливу на європейському континенті. Тож у Зеленського сподіваються, що й сам Трамп не дозволить Росії збільшити свій вплив на Європу, адже він прийшов у владу під гаслом "Повернемо Америці колишню велич", в яке цілком вписується концепція перемоги України у цій війні.
Нагадаємо, у Трампа натякнули, що Україна повинна буде знизити мобілізаційний вік, якщо вона хоче додаткових поставок зброї від США.