В Україні до кінця року не змінюватимуть тарифи на комунальні послуги. Стало відомо, яку вартість газу передбачено різними постачальниками для побутових споживачів у грудні.
Для більшості українців блакитне паливо коштуватиме 7,96 грн. Йдеться про понад 12 мільйонів домогосподарств, це близько 985 усієї кількості населення країни.
Саме такий тариф пропонує компанія-монополіст на ринку – Нафтогаз. Ціни не переглядатимуть до кінця опалювального сезону, тобто до травня 2025 року.
Послуги газопостачання в Україні наразі надають дев'ять постачальників. П'ять із них пропонують річну - фіксовану ціну і місячну – змінну. Ще чотири компанії пропонують лише річну ціну.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
В Україні під час продажу деяких автомобілів потрібно сплатити військовий збір 5%
Кубометр газу коштує від 7,79 до 9,99 грн. Місячна (ринкова) ціна варіюється від 8,46 до 19,3 грн за кубометр.
У Нафтогазі нагадали, що за умови невчасної передачі показників газових лічильників у платіжках будуть відображатися неправильні дані. Клієнти Нафтогазу можуть передати дані з 1-го по 5-те число кожного місяця - телефоном, за допомогою SMS або через чат-бот gas.ua.
Голова правління компанії Олексій Чернишов запевнив, що Україна накопичила достатньо газу для впевненого проходження зими без необхідності перегляду тарифів для громадян.
"Ціни на газ залишаться незмінними, і населення може бути спокійним щодо опалення у своїх домівках. Нафтогаз розуміє потребу підтримати людей, а також дотримується мораторію на підвищення цін", – підкреслив топменеджер.
Чернишов закликав українців заощаджувати електроенергію, щоб знизити витрати на комунальні послуги.
Якщо показання не отримані вчасно, оплату нараховують за середніми плановими обсягами, що не відповідає реальному використанню ресурсу. Якщо приміщення не використовується варто вказувати нульові показники, щоб уникнути непотрібних нарахувань та виникнення заборгованостей.
Нагадаємо, що наступного року в Україні очікується підвищення тарифів на водопостачання та опалення.