44,2% українців зараз намагаються купувати найдешевші продукти харчування, менше звертаючи увагу на їхню якість. Такими є результати нового опитування громадян України, яке провів Центр Разумкова.
44,8% українців під час опитування заявили, що намагаються купувати якісніші продукти харчування, незважаючи на те, що вони коштують дорожче. Ще 11% респондентів повідомили, що їм важко відповісти на це питання.
54,4% українців отримують основний дохід за рахунок заробітної плати, 28,7% – за рахунок соціальних виплат (пенсія, стипендія, грошова допомога, аліменти), 2,7% – від побічних приробітків, 2,5% – від запасів від роботи у підсобному домогосподарстві, на земельній ділянці, а 2% – за рахунок підприємницької діяльності.
49,6% респондентів заявили, що рівень добробуту їхньої родини не поганий і не добрий, 21,6% українців визначили добробут своєї сім'ї як досить поганий, а 9,5% - як дуже поганий. Лише 15,4% українців оцінили добробут своєї сім'ї як добрий, а 0,9% - як дуже добрий.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
40,7% українців заявили, що загалом їхній сім'ї вистачає на життя, але з купівлею речей тривалого використання (наприклад, холодильника чи телевізора) виникають труднощі. 35,8% респондентів стверджують, що їхній родині вистачає грошей на життя та купівлю недорогих речей. 12,2% українців сказали, що їхня родина ледве зводить кінці з кінцями, а грошей у них не вистачає навіть на найнеобхідніші товари. Лише 0,5% українців заявили, що можуть купити практично все, що захочуть.
30% українців вважають, що в найближчі 2-3 роки добробут їхньої родини зміниться на краще. 24,1% вважають, що добробут їхньої родини не зміниться. 16,9% респондентів вважають, що в найближчі 2-3 роки добробут їхньої родини зміниться на гірший бік.
39,7% українців якістю споживаних товарів та послуг частково задоволені, а частково – ні, а своїм добробутом – 37,6%.
Тим часом, за даними Держстату, у серпні 2024 року оптові ціни виробників промислової продукції порівняно з аналогічним місяцем 2023 року збільшились на 31,2%. Найбільше зросли ціни на виробництво молочних продуктів – на 16,7% та на виробництво м'яса – на 16,4%. У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів ціни в Україні за рік збільшились на 10,8%.
Нагадаємо, раніше ми повідомили, що 1000 грн у рамках допомоги від держави на зиму 2024-2025 років українці незабаром зможуть отримати через Укрпошту.