Оренду житла для внутрішньо переміщених осіб планують зробити більш простою та доступною, а частину витрат візьме на себе держава. Про це розповіла міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.
За її словами, більшість внутрішньо переміщених осіб неможливо швидко забезпечити власним житлом. Тому акцент робитимуть на оренду. Оренду житла для ВПО хочуть зробити більш доступною. При цьому держава оплачуватиме частину оренди такого житла.
Жолнович нагадала, що незабаром у прифронтових областях почнуть надавати постійну субсидію на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Надалі цю програму планують розширити по всій Україні.
Йдеться про допомогу внутрішнім біженцям, які мешкають у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській, Луганській та Донецькій областях. Вони у 2025 році зможуть розраховувати на грошову допомогу від держави (субсидію) як компенсацію за оренду житла. Щоправда, є умови.
Популярні зараз
Українським роботодавцям потрібно буде створити служби охорони психічного здоров'я
Умєров пообіцяв припинити “бусифікацію“ військовозобов'язаних чоловіків
У Мінекономіки повідомили, на що українці витратили свій перший кешбек
Військовослужбовці у рамках нової програми отримають знижки на бензин та товари
Розмір субсидії на оренду житла визначатиме для кожної конкретної сім'ї ВПО. Враховуватимуть рівень доходів сім'ї, кількість членів сім'ї, вартість оренди житла. Отримати таку субсидію зможуть родини ВПО, які витрачають на оренду житла понад 30% своїх доходів.
Призначатимуть грошову допомогу територіальні органи Пенсійного фонду України. Її можна буде отримувати одночасно із субсидіями на житлово-комунальні послуги.
Рішення про введення субсидій на оренду житла для ВПО було ухвалено Кабміном наприкінці жовтня 2024 року. Реалізувати цей проєкт почнуть у січні 2025 року. Очікується, що надалі він стане доступним для ВПО у всіх областях нашої країни.
За даними Мінсоцполітики, у вересні 2024 року в Україні офіційно було зареєстровано близько 4,6 млн внутрішньо переміщених осіб. У березні поточного року було близько 4,9 млн ВПО. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець зазначив, що українці почали частіше повертатися додому на небезпечні та тимчасово окуповані території. Це відбувається з кількох причин. Наприклад, багато ВПО не змогли "знайти себе" на новому місці проживання, відсутність житла, нестача грошей, недостатня державна допомога.
Лубинець вважає, що проблему ВПО треба вирішувати комплексно. За його словами, потрібно краще забезпечувати таких громадян житлом, надавати більше державної допомоги.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що наприкінці 2024 року в Україні почнуть будувати соціальне житло.