Мінекономіки назвало найдефіцитніші професії в Україні

Автор: Максимов Віталій

В Україні зараз найдефіцитніші професії – це електромонтер, швачка, слюсар-сантехнік та електрогазозварник. Про це розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, повідомив Укрінформ.

Мінекономіки назвало найдефіцитніші професії в Україні - today.ua

За словами Бережної, через мобілізацію в Україні виник значний дефіцит робітничих професій. Приблизно 80% зареєстрованих громадян у центрах зайнятості – жінки.

Особливо потрібні на ринку праці електромонтери, швачки, слюсарі-сантехніки та електрогазозварники. Крім того, роботодавці часто шукають працівників сфери послуг, водіїв та слюсарів.

Через дефіцит працівників в Україні обговорюють активніше залучення до роботи пенсіонерів. Так, голова "Асоціації приватних роботодавців" Олександр Чумак вважає, що в економічне активне життя треба повертати людей віком від 60 років, оскільки вони мають величезний досвід. Чумак вважає, що таких пенсіонерів слід мотивувати, щоб вони поверталися на роботу.

Популярні зараз

Зеленський назвав країни, які проти вступу України до НАТО

ООН виділить українцям гуманітарну допомогу на $2,6 млрд

Україна та Британія підписали угоду про партнерство на 100 років

Перереєстрація автомобілів в Україні почне знову працювати до кінця січня

Тим часом, згідно з опитуванням українських підприємств реального сектору економіки (підприємства торгівлі, промисловості, сфери послуг та будівництва), яке у грудні 2024 року провів НБУ, роботодавці налаштовані на скорочення кількості працівників. Але підприємства будівництва, торгівлі та сфери послуг очікують уповільнення темпів скорочення персоналу, а промисловість прогнозує невелике прискорення цього процесу.

Мінекономіки назвало найдефіцитніші професії в Україні

При цьому багато підприємств реального сектору економіки скаржилися на дефіцит кваліфікованих кадрів та на те, що їм доводиться збільшувати зарплати працівникам.

До речі, щодо зарплат. За даними Держстату, у третьому кварталі 2024 року в Україні середня зарплата складала 21 946 грн. Найбільші зарплати були у працівників у сфері інформації та телекомунікацій – 52 589 грн, авіаційного транспорту – 43 403 грн, фінансової та страхової діяльності – 41 582 грн, державного управління та оборони – 30 114 грн. Найменші зарплати були у працівників у сфері творчості, мистецтва та розваг – 13 148 грн, а також у співробітників бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – 13 653 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Влітку 2024 року Тетяна Бережна заявила, що в Україні не вистачає 4,5 млн працівників. Стільки працівників потрібно залучити до 2030 року, щоби забезпечити щорічне зростання валового внутрішнього продукту на 7%. Мінекономіки пояснює нестачу фахівців на ринку праці міграцією громадян усередині країни та виїздом українців за кордон у пошуках безпечного притулку.

Раніше ми повідомили про те, що у 16 ​​регіонах України наразі циркулює вірус грипу А та В.

Головне