Українці, які укладають контракти із Силами оборони через центри рекрутингу, найчастіше обирають спеціальності, пов'язані з безпілотними літальними апаратами та стрілецькі спеціальності, а також стають водіями. Про це повідомили у Міноборони України.
Зокрема, 16% військовослужбовців, які уклали контракт із Силами оборони через центри рекрутингу, обрали спеціальності, пов'язані з безпілотними літальними системами. Також 16% військовослужбовців стали водіями, а 15% обрали стрілецькі спеціальності.
Крім того, 9% військовослужбовців, які уклали контракт із Силами оборони через центри рекрутингу, отримали штабні посади. 6% військовослужбовців обрали службу в артилерії. 5% стали бойовими медиками, фельдшерами, медсестрами та лікарями. Ще 5% військовослужбовців обрали спеціальності, пов'язані зі зв'язком та кібербезпекою.
Рекрутинг у ЗСУ розпочали у листопаді 2023 року. Спочатку це відбувалося через компанію Lobby X, а потім Міноборони почало співпрацювати із сайтами з пошуку роботи. У лютому 2024 року у Львові відкрився перший офлайн-рекрутинговий центр Сил оборони. За даними Міноборони, станом на середину січня 2025 року налічувалося 47 центрів рекрутингу. Вони пропонують понад 10 000 вакансій у Силах оборони України. Подати заяву про рекрутинг у Сили оборони можна також у мобільному додатку "Дія".
Популярні зараз
Skoda Octavia в Україні знову може отримати повний привід
З 29 січня в Україні почнуть видавати субсидії на оренду житла для внутрішніх переселенців
“Треба працювати над закінченням гарячої стадії війни“, - Зеленський
Україні потрібно 200 тисяч миротворців з Євросоюзу, – Зеленський
Часто до рекрутингових центрів звертаються жінки, які хочуть захищати Україну. У середньому кількість жінок серед кандидатів до приєднання до ЗСУ, які звернулися до центрів рекрутингу, становить 19%. Найчастіше жінки хочуть укласти контракт із ЗСУ через центри рекрутингу у Тернопільській області. Там жінки становлять 48% від усіх кандидатів на приєднання до Сил оборони, які звернулися до центрів рекрутингу.
У Чернівецькій області жінки становлять 44% серед усіх кандидатів у ЗСУ через центри рекрутингу, а в Чернігівській області – 39%.
За даними уповноваженого представника Міноборони з рекрутингу Олексія Бежевця, у рекрутингових центрах Сил оборони жінки цікавляться переважно вакансіями в штабі (діловод, юрист, кухар, медик), але деякі хочуть бути снайпером або оператором військової техніки, озброєння та безпілотників. Найчастіше бойові посади обіймають жінки, які раніше займалися спортом.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як президент України Володимир Зеленський відреагував на затримання генералів ЗСУ, яких, за даними Державного бюро розслідувань, підозрюють у злочинній недбалості.