Міністр оборони України зможе на свій розсуд збільшувати відсоток заброньованих від мобілізації у деяких відомствах, підприємствах та організаціях. Це передбачає постанова №1332, яку 22 листопада 2024 року ухвалив Кабінет Міністрів.
У міністра оборони України тепер з'явилася можливість за своїм окремим рішенням дозволити бронювати від мобілізації до ЗСУ понад 50% працівників у державних органах, Нацполіції, Національному антикорупційному бюро, Державному бюро розслідувань, прокуратурі, Бюро економічної безпеки, ДСНС, Державній кримінально-виконавчій службі, Службі судової охорони, судах, установах системи правосуддя, органах досудового розслідування.
Також за окремим рішенням міністра оборони понад 50% працівників можуть забронювати підприємства, які мають статус критично важливих для економіки та ЗСУ. Щоправда, на наш погляд, Постанова №1332 Кабміну недостатньо чітко визначає стосовно кого міністр оборони може ухвалити рішення про збільшення відсотка заброньованих від мобілізації.
Тим часом, нещодавно закінчився аудит підприємств, які мають статус критично важливих, що дає можливість бронювати працівників від мобілізації. За результатами аудиту 5% підприємств втратили цей статус. Наразі до 28 лютого 2025 року всі критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус.
Популярні зараз
ПриватБанк пояснив розкриття банківської таємниці за карткою “Національний кешбек“
Україні потрібні важкі рішення щодо мобілізації, - держсекретар США
Виплату у 6500 грн отримають не всі сім'ї переселенців з дітьми
В Україні затвердили порядок виділення дітям та молоді по 900 грн на купівлю книг
Передбачено вісім критеріїв для визначення того, чи має підприємство критичне значення для економіки України та для ЗСУ (галузеві та регіональні критерії критичності узгоджуються з Міноборони та Мінекономіки). Підприємства самостійно можуть вибрати лише 1 критерій, а два критерії є обов'язковими.
Перший обов'язковий критерій – середня платня на підприємстві за останній квартал має бути не меншою за 2,5 мінімальної зарплати. Другий обов'язковий критерій – підприємство не повинно мати заборгованості зі сплати податків.
Нагадаємо, у 2024 році в Україні активно обговорюється можливість економічного бронювання від мобілізації. Зараз при бронюванні відштовхуються від того, має чи ні підприємство критично важливе значення для економіки України чи для ЗСУ. При економічному бронюванні акцент хочуть перемістити на працівників, мають вони чи ні критично важливе значення для підприємств. Щоправда, останнім часом у деяких ЗМІ з'явилася інсайдерська інформація про те, що Кабмін передумав запроваджувати економічне бронювання від мобілізації до ЗСУ.
Раніше ми повідомили про те, що в Україні у 2025 році переважна більшість компаній планує збільшити зарплати.