Житло в Україні стане доступнішим після того, як скасують старий Житловий кодекс. Таку заяву зробила народна депутатка від "Слуги народу", заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Леся Забуранна, коментуючи зареєстрований у парламенті законопроєкт №12377.
За її словами, мета законопроєкту "Про основні засади житлової політики" – замінити застарілий на даний момент Житловий кодекс, який діє в Україні ще з 1980-х років, а також привести законодавчу базу відповідно до вимог Євросоюзу.
Законопроєкт №12377 зареєстрували у Верховній Раді 6 січня 2025 року. Його ініціатором виступив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Наразі цей законопроєкт розглядають у профільному парламентському Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Документ передбачає скасування старого Житлового кодексу, запровадження кількох категорій житла, запровадження Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи, зміну правил оренди житла, державну підтримку на отримання житла та багато іншого.
Популярні зараз
МОН уточнило, хто з педагогів шкіл отримуватиме щомісячну надбавку
Україна має право на сильні гарантії безпеки, - Зеленський
Для НГУ модернізували британський легкий танк FV101 Scorpion
В Україні буде приватне та державне житло, а також житловий фонд територіальних громад. Державний житловий фонд та житловий фонд територіальних громад розподіляється на соціальне житло та службове житло, яке не може бути відчужено. Приватне житло може бути соціальним житлом.
Житло з державного житлового фонду та житлового фонду територіальних громад виділяється під оренду як соціальне житло чи як службове житло. Орендна плата за житло має залежати від рівня доходів та майна громадянина, який у ньому житиме. Держава оплачуватиме частину витрат на оренду такого житла. Йдеться про житло для внутрішньо переміщених осіб (станом на січень 2025 року в Україні налічується 4,6 млн внутрішньо переміщених осіб, яким потрібне житло).
Законопроєкт №12377 передбачає створення кооперативів: житлових (для спільного володіння та використання житла) та житлово-будівельних (для будівництва житла), а також запроваджує мінімальні та загальні вимоги до якості житла. Леся Забуранна впевнена, що після скасування старого Житлового кодексу буде вирішено проблему кварталів, у яких житло вже непридатне для проживання.
Очікується, що старий Житловий кодекс у нашій країні скасують у січні 2026 року. Як після цього насправді зміниться ціни на житлову нерухомість - покаже час.
Раніше ми повідомили, що у 2025 році в Україні діятимуть обмеження на найбільші пенсії (спеціальні пенсії).