Today.ua

Рютте заявив, що НАТО потрібно зосередитись на військовій допомозі Україні

Країни, які входять до НАТО, підтримують прагнення України до членства в Альянсі, але вважають, що посилення військової підтримки зараз є важливішим, ніж розмови про запрошення. Про це перед початком зустрічі міністрів країн-членів НАТО заявив генеральний секретар Північного альянсу Марк Рютте.

За його словами, зараз країни НАТО мають зосередитись на військовій допомозі Україні, а також допомогти українцям відновити енергетичну інфраструктуру, яку постійно атакують російські окупанти. Одним із головних аспектів військової допомоги нашій країні Рютте вважає протиповітряну оборону.

Генсек Північного альянсу наголосив, що НАТО має посилити українську ППО. Очевидно, це означає, що ЗСУ отримають більше західних зенітно-ракетних комплексів.
Рютте також сказав, що країни НАТО мають переконатися, що військова допомога надходить до України.

На думку Рютте, Україна має стати сильною у військовому плані. Це дозволить нашій країні розпочати переговори про закінчення війни із позиції сили.

Слід зазначити, що у жовтні 2024 року Марк Рютте сказав, що вступ України до НАТО залежить від кількох чинників. Головний із них – закінчення війни.

Україна очікувала, що її запросять до НАТО за підсумками самітів Альянсу у 2024 році, які відбулися у Вільнюсі та Вашингтоні. Але цього не сталося. У підсумковому комюніке саміту у Вільнюсі йшлося про те, що НАТО зможе запросити Україну приєднатися до Альянсу, коли союзники домовляться і будуть виконані умови. На саміті у Вашингтоні було підписано договір по узгодженню зусиль щодо допомоги Україні у сфері безпеки. Країни Північноатлантичного альянсу домовилися підтримати Україну на шляху до членства в НАТО.

Тим часом, запрошення України до НАТО є головним пунктом "Плану перемоги" президента Володимира Зеленського, яке він представив у жовтні 2024 року. За його словами, запрошення України до Альянсу не означає автоматичного приєднання нашої країни до цього військового блоку. Це є свідченням підтримки, яку НАТО надає Україні.

Але, наприклад, канцлер Німеччини Олаф Шольц зараз не бачить потреби приймати рішення про запрошення України до НАТО. Під час виступу на німецькому телеканалі ZDF він нагадав, що країна, яка перебуває у стані війни, не може стати членом НАТО. Він також сказав, що після запрошення держави до НАТО зазвичай досить швидко відбувається її вступ до цього Альянсу.

Раніше ми повідомили, що президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може запросити РФ на другий Саміт миру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ