В Україні з 1 січня 2025 року всі медичні послуги, які не входять до програми медичних гарантій, надаватимуть за плату через офіційний рахунок лікарні. Про це нагадало Міністерство охорони здоров'я.
Кабінет міністрів України ухвалив відповідну постанову про платні медичні послуги влітку 2024 року. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко привітав це рішення Кабміну. Він вважає, що тепер в українській охороні здоров'я буде менше корупції.
Медична допомога за програмою медичних гарантій буде, як і раніше, безкоштовною. У деяких випадках потрібно направлення від лікаря (сімейного або лікуючого). Для первинної та екстреної медичної допомоги направлення не потрібно.
Крім того, без направлення можна звернутися до наступних лікарів: акушер-гінеколог, психіатр, нарколог, стоматолог, педіатр, фтизіатр. Також направлення не потрібне до лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом. Спеціалізовану медичну допомогу надають без направлення та безкоштовно пацієнтам у невідкладному стані.
З 1 січня 2025 року українцям потрібно буде оплачувати медичні послуги при зверненні без направлення лікаря (крім випадків, коли направлення на послугу не потрібне), при наданні медпослуг за договорами з юридичними особами, а також якщо послуги не покриваються Програмою державних гарантій.
Також потрібно буде платити за медичні послуги вдома за бажанням пацієнта (якщо це не спричинено його станом), за вибір лікаря для планової спеціалізованої допомоги, а також за лікарняну палату з підвищеним комфортом.
Тарифи на медичні послуги будуть відомі. Такі платні медпослуги надаватимуть після оплати через офіційний рахунок лікарні.
Програму медичних гарантій в Україні запровадили навесні 2020 року. З 1 січня 2025 року всі медичні заклади та державні установи почнуть працювати тільки через цю програму. Для цього бюджет Програми медичних гарантій у 2025 році становитиме 175,5 млрд грн. Це на 16,8 млрд грн більше, ніж у 2024 році
Тим часом, нещодавно стало відомо, що Україна в рамках проекту THRIVE отримає від Світового банку та Японії 454 млн доларів для розвитку сфери охорони здоров'я. Якщо бути точнішим, то йдеться не про розвиток, а про реформування української системи охорони здоров'я.
Нагадаємо, раніше ми повідомили нашим читачам, що в Україні суворіше каратимуть за домашнє насильство, оскільки набув чинності новий закон.