Today.ua

Термін добровільного повернення на військову службу після СЗЧ продовжили до 1 березня

Народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні та загалом законопроєкт №12076, який передбачає продовження терміну добровільного повернення на військову службу після самовільного залишення частини (СЗЧ) та дезертирства до 1 березня 2025 року. Про це свідчить сайт українського парламенту.

Найближчим часом закон про продовження добровільного повернення на військову службу після СЗЧ передадуть на підпис президентові України Володимиру Зеленському. Після того, як закон опублікують у державних ЗМІ, він набуде чинності.

У листопаді 2024 року Зеленський підписав закон №4087-IX, який дозволяв військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили свої підрозділи, до 1 січня 2025 року добровільно повернутися на військову службу із збереженням виплат та пільг. Таких військовослужбовців наказом командира військової частини зараховували до резервного батальйону. До безпосереднього виконання службових обов'язків їх не залучають доти, доки не буде судового рішення або не закриють кримінальне провадження.

Командири військових частин повинні повідомляти про військовослужбовців, які повернулися на службу, слідчим або судовим органам. Добровільне повернення на службу не означає, що автоматично закривають кримінальне провадження або припиняється судове слідство. Нагадаємо, стосовно військовослужбовців, які самовільно залишають свої підрозділи, відкривають кримінальні провадження за статтями 407 (Самовільне залишення військової частини або місця служби) та 408 (Дезертирство) Кримінального кодексу України.

Щоправда, деякі українські ЗМІ, посилаючись на Державне бюро розслідувань, стверджують, що після добровільного повернення після СЗЧ на військову службу, зазвичай кримінальні справи закривають. Так, повідомляється, що у грудні 2024 року на службу добровільно повернулося понад 7 тисяч військових, які самовільно залишили частини (їх зараховують до резервних батальйонів). З них 4396 осіб уже відновлено на військовій службі. Ще 3873 військовослужбовця направлені у військові частини, а інші відновлюються та очікують на закриття кримінальних проваджень.

Слід зазначити, що військовослужбовців, які самовільно залишили свої військові частини, розшукує Військова служба правопорядку та Нацполіція. Наразі ВСП проводить профілактичні заходи у військових підрозділах щодо недопущення СЗЧ. Так, нещодавно співробітники ВСП провели інформаційно-роз'яснювальну роботу із курсантами Національної академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного про причини СЗЧ та яка за це загрожує відповідальність.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що країна-агресор готується до продовження війни проти України до 2027 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ