Today.ua

США дозволили Україні завдавати ударів по РФ ракетами ATACMS

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів американськими далекобійними ракетами ATACMS по об'єктах на території РФ. Про це повідомило видання The New York Times із посиланням на інсайдерську інформацію.

У повідомленні The New York Times йдеться, зокрема, про те, що Білий дім дозволив Україні завдавати ударів ракетами ATACMS насамперед по військам РФ і північнокорейським військам, які знаходяться в Курській області країни-агресора.

Таким чином, Байден дозволив Україні використовувати ракети ATACMS по цілям на території РФ у відповідь на те, що Кремль залучив до війни проти України війська КНДР. Білий дім вважає, що ракети ATACMS стануть застереженням керівництву КНДР, щоб більше не відправляли війська для війни проти України.

Сполучені Штати надають Україні дуже велику військову, економічну та політичну допомогу у боротьбі проти країни-агресора. Але Білий дім довго не дозволяв використовувати свої ракети ATACMS по цілям на території РФ, оскільки побоювався ескалації війни. І лише наприкінці 2024 року американці зняли цю заборону.

У США дехто критикує це рішення Джо Байдена. Так, Дональд Трамп-молодший, син новообраного американського президента, назвав авторів цього рішення "ідіотами". Він вважає, що це рішення наблизило Третю світову війну. У свою чергу, американський мільярдер Ілон Маск, який очолить Департамент ефективності держуправління в адміністрації Дональда Трампа, звинуватив "лібералів" у підтримці війни.

Потрібно зазначити, що дозвіл бити по РФ далекобійними ракетами – це один із пунктів "Плану перемоги", який президент України Володимир Зеленський представив у жовтні 2024 року. Коментуючи інформацію, що з'явилася в ЗМІ про рішення Байдена щодо ATACMS, Зеленський заявив, що ракети скоро самі за себе всі скажуть.

Чи допоможуть ракети ATACMS, чия дальність польоту становить від 165 до 300 км, залежно від модифікації, змінити хід російсько-української війни? Насправді ракетники ЗСУ вже давно використовують ATACMS на пускових установках Himars. З їхньою допомогою знищують логістичні центри та командні пункти російських окупантів, які перебувають у глибокому тилу. Так, наприклад, у лютому 2024 стало відомо, що ракетами ATACMS знищили дивізіон С-400 окупантів, який влітку 2023 року обстріляв Краматорськ.

Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, що в Україні мобілізацію до ЗСУ планують продовжувати у 2025 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ