Українські нотаріуси продовжують надавати послуги, незважаючи на кібератаку на реєстри Мін'юсту, але лише такі, для яких не потрібна перевірка даних у цих реєстрах. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомило Міністерство юстиції України.
У повідомленні Мін'юсту йдеться про те, що нотаріуси зараз надають клієнтам такі послуги: посвідчення заповітів, спадкових договорів та довіреностей; видача дублікатів нотаріальних документів, які є у справах нотаріуса; посвідчення вірності копій документів та виписок з них; посвідчення достовірності підпису на документах; посвідчення правильності перекладу документів з однієї мови на іншу.
Тобто це лише ті послуги, для яких не потрібно перевіряти інформацію у реєстрах Міністерства юстиції. У повному обсязі нотаріуси надаватимуться послуги після того, як відновлять державні реєстри.
Потрібно зазначити, що поки не відомі точні терміни відновлення державних реєстрів України, які зазнали хакерської атаки. Міністерство юстиції стверджує, що на повне поновлення реєстрів цього відомства знадобиться приблизно 2 тижні. Станом на 25 грудня 2024 року закінчувався перший етап відновлення, було сформовано платформи для наповнення реєстрів.
Тим часом, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив, що відновити інформацію державних реєстрів, які зазнали кібератаки, можна, але на це піде багато часу. Точних термінів він не назвав. За його словами, відновлення баз даних може зайняти тижні, а може й більше.
Нагадаємо, 19 грудня 2024 року хакери атакували державні реєстри України. Це була наймасштабніша кібератака на українські держреєстри. Відповідальність за неї на себе взяло російське хакерське угруповання XakNet Team. Хакери спромоглися частково порушити роботу критично важливої інфраструктури України.
Росія робила кібератаки по Україні і раніше. Кілька місяців тому Сполучені Штати та дев'ять країн-союзників офіційно звинуватили російський уряд в організації кібератак у 2020 році на українську критичну інфраструктуру. Йшлося про російську військову хакерську групу підрозділу 29155 ГРУ. Російські хакери тоді атакували критичну інфраструктуру України за допомогою вірусів WhisperGate.
Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, коли Міжнародний валютний фонд очікує закінчення війни Росії проти України.