Українських студентів, які з якоїсь причини не здадуть базову військову підготовку (БЗВП) або здадуть її на "незадовільно", можуть відрахувати з вищих навчальних закладів. Про це розповів заступник міністра оборони України Сергій Мельник.
За його словами, також відрахувати із вищого закладу України можуть студентів, які з якоїсь причини відмовляться від військової присяги.
Мельник наголосив, що без базової військової підготовки нікого не прийматимуть на державну службу, до органів місцевого самоврядування тощо.
Нагадаємо, в Україні з 1 вересня 2025 року у всіх вищих навчальних закладах запровадять обов'язкову базову загальновійськову підготовку, незалежно від статі. Президент Володимир Зеленський підписав 15 січня поточного року відповідний закон №12076. Від БЗВП звільнять лише непридатних за станом здоров'я та студентів, які вже проходили військову службу.
Популярні зараз
Київ попередив Трампа, що не має наміру найближчим часом йти на переговори з РФ
Стало відомо, як довго в Україні діятиме тариф на електроенергію 4,32 грн
Базова загальновійськова підготовка у вишах складатиметься з теоретичного та практичного курсів. Підготовка розрахована на 300 академічних годин. Теоретичний курс складатиметься з 90 академічних годин. Його мають пройти чоловіки та жінки. Практичний курс складатиметься з 210 академічних годин. Він буде обов'язковим для чоловіків. Якщо жінки захочуть пройти практичний курс БЗВП, то вони мають отримати висновок військово-лікарської комісії, бути придатними до військової служби та стати на облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Заняття з практичного курсу базової військової підготовки для студентів вищих навчальних закладів будуть організовувати у навчальних центрах ЗСУ та інших спеціалізованих установах.
Раніше заступник міністра освіти Михайло Вінницький розповів, що в Україні із вищих навчальних закладів з квітня по серпень 2024 року відрахували понад 23 тисячі військовозобов'язаних чоловіків віком від 30 років. Вони погано вчилися, не ходили на заняття і таке інше. Вінницький стверджує, що відраховані з вишів військовозобов'язані чоловіки насправді не хотіли навчатися, а намагалися уникнути виконання інших обов'язків.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ деякі військовозобов'язані чоловіки, щоб уникнути мобілізації, ставали студентами вищих навчальних закладів (за офіційними даними, у 2022 році порівняно з 2021 роком кількість військовозобов'язаних чоловіків в українських вишах збільшилась на 55 тисяч). Але тепер цю лазівку "прикрили".
Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, що у київському хостелі відмовилися обслуговувати спікера ВМС та двох офіцерів.