Today.ua

Україна все ж таки може отримати далекобійні ракети Taurus від Німеччини

Спільне підприємство компаній MBDA та Saab планує модернізувати далекобійні ракети Taurus, повідомила газета Die Welt. Це може свідчити про те, що Німеччина все ж таки передасть їх Україні.

За даними Die Welt, фахівці перевірять технічний стан усіх ракет Taurus. Якщо у ракети виявлять якийсь дефект, то її відремонтують на заводі концерну MBDA в Шробенхаузені. Те саме зроблять і з ракетами, ресурс яких уже закінчився. Це дозволить продовжити експлуатацію Taurus до 2045 року.

Водночас фахівці модернізують ракети Taurus, щоб покращити їх тактико-технічні характеристики. Якою буде модернізація – це, звісно, ​​тримається у секреті.

Крилаті ракети Taurus створили компанії MBDA та Saab. Наразі їх уже не випускають. На озброєнні Бундесверу знаходяться близько 600 ракет Taurus. Маса такої ракети складає 1,4 тонни, а вага бойової частини – 480 кг. Дальність польоту сягає 500 км. Ці ракети важко виявити засобами ППО.

Taurus має кілька модифікацій. Їх можна запускати як із наземних платформ, так і з літаків та кораблів. Журналісти стверджують, що кожна така ракета коштує близько 1,5 млн євро.

Німеччина виступає проти передачі Україні ракет Taurus. Німецький канцлер Олаф Шольц вважає, що ці снаряди можуть нібито призвести до ескалації війни Росії проти України. Шольц вважає, що його рішення підтримає Дональд Трамп, який у січні 2025 року стане новим президентом США.

На озброєнні Збройних сил України вже є ракети, які за своїми тактико-технічними характеристиками практично не відрізняються від Taurus. Це британські Storm Shadow та французькі Scalp-EG. І ЗСУ їх успішно використовують проти окупантів. Тому не дуже зрозуміло, чому в пресі так багато говорять, що Німеччина відмовляється передавати Україні ракети Taurus. Очевидно, тут справа не в самих ракетах, а в позиції німецького уряду по ударах по території країни-агресора.

У будь-якому разі те, що Німеччина модернізуватиме ракети Taurus, може свідчити про те, що наша країна їх все ж таки отримає. Раніше чи пізніше. Але офіційно уряд ФРН та канцлер Олаф Шольц свою позицію щодо цього питання ще не змінили.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський відреагував на заклики зменшити мобілізаційний вік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ