Українським роботодавцям потрібно буде створити служби охорони психічного здоров'я

Автор: Максимов Віталій

Профільний Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував народним депутатам прийняти в основу законопроєкт №12030 щодо системи охорони психічного здоров'я в Україні. Про це свідчить сайт парламенту.

Українським роботодавцям потрібно буде створити служби охорони психічного здоров'я - today.ua

Законопроєкт №12030 у Верховній Раді зареєстрували у вересні 2024 року. У пояснювальній записці до нього йдеться про те, що 40-50% населення України потребує психологічної допомоги. При цьому 78% українців ніколи не відвідували психолога (психотерапевта), але з них 40% не виключають, що у майбутньому звернуться по психологічну допомогу.

Тому автори законопроєкту №12030 пропонують, щоб комерційні компанії з кількістю найманих працівників 50 і більше осіб створили служби охорони психічного здоров'я та ухвалили план захисту психічного здоров'я на робочому місці. В українському законодавстві має бути зазначено, що працівники мають право на психологічну підтримку на робочому місці.

Якщо в компанії працює менше 50 осіб, то завдання служби охорони здоров'я можуть виконувати за сумісництвом особи з відповідною підготовкою. Якщо працівників менше 20, то до виконання завдань служби психічного здоров'я можуть залучатися сторонні фахівці.

Популярні зараз

Від Портервілля до Голлівуду: Зухвала колекція Rick Owens весна/літо 2025 посідає центральне місце

Бензин та дизельне паливо у грудні дорожчати не будуть, - експерт

США дозволили Україні завдавати ударів по РФ ракетами ATACMS

Українські військовослужбовці у лікарнях отримуватимуть покращене харчування, - Міноборони

Автори цього законопроєкту також пропонують прибрати з українського законодавства норми про те, що застосування гіпнозу й інших методів психологічного та психотерапевтичного впливу дозволяється лише у місцях та в порядку, встановлених МОЗ.

Українським роботодавцям потрібно буде створити служби охорони психічного здоров'я

Контролювати систему охорони психічного здоров'я в Україні має спеціальна Національна комісія. Вона також має відповідати за Державний реєстр саморегулівних організацій у сфері психічного здоров'я та за Реєстр постачальників послуг у сфері психічного здоров'я. Їй доручать сертифікацію відповідних спеціалістів та контроль за дотриманням законодавства про охорону психічного здоров'я.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, за даними Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ), у червні 2024 року в Електронній системі охорони здоров'я було зареєстровано 27 544 українців із діагнозом посттравматичний стресовий розлад. З них 8 888 особам такий діагноз встановлено у 2024 році. МОЗ зазначає, що зараз кожен українець мешкає в умовах стресу. На психологічне здоров'я українців сильно впливає війна, обстріли, які регулярно завдають по цивільних об'єктах України російські окупанти.

Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, що з січня 2025 року українським вчителям до кінця війни щомісячно доплачуватимуть по 1000 грн (а з вересня 2025 року – по 2000 грн).

Головне