Українцям протягом зими 2024-2025 років слід очікувати підвищення цін на м'ясо, молоко, а також на деякі овочі та фрукти. Такий прогноз в ефірі "День LIVE" зробив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
За його словами, до кінця зими 2025 року ціни в нашій країні можуть збільшитися на м'ясо, молоко, а також на деякі овочі та фрукти. Подорожчання може статися й у першій половині березня наступного року.
Марчук наголосив, що ціни на вищезгадані продукти харчування в Україні протягом найближчих 2-2,5 місяців можуть збільшитися на 10-15%. Тобто деякі продукти можуть подорожчати суттєвіше, ніж інші.
Вартість продуктів багато в чому залежатиме від курсу гривні до долара та євро. Справа в тому, що зараз українські компанії у великій кількості купують продукти харчування, зокрема свіжі овочі, за кордоном. І так буде аж до нового врожаю.
Також ціни багато в чому залежить від інфляції. Але, наприклад, член ради НБУ Василь Фурман вважає, що у 2025 році в Україні не буде значного зростання цін через помірну інфляцію, яку до того ж контролює Нацбанк. Він прогнозує, що у першому кварталі 2025 року відбудеться незначне збільшення інфляції, а наприкінці 2025 року вона становитиме приблизно 7%.
За словами Фурмана, досвід показує, що після неврожайного року зазвичай слідує врожайний рік. Це означає, що у 2025 році врожай в Україні буде кращим, ніж у 2024 році. І, отже, сільськогосподарські продукти подорожчають не так суттєво, як у 2024 році.
Нагадаємо, багато експертів пояснюють стрімке підвищення цін на овочі в Україні восени 2024 року тим, що був поганий урожай через надто спекотне літо. Це одна із причин підвищення цін на продукти харчування в нашій країні. Серед інших причин називають збільшення витрат на електроенергію. Наприклад, хлібокомбінатам восени 2024 року часто доводилося використовувати дизельні генератори, оскільки в країні відбувалися масштабні відключення електрики.
Стрімке подорожчання курячих яєць в Україні восени 2024 року деякі експерти пояснюють тим, що в цей період знижується продуктивність птиці. Тобто виробляється менше курячих яєць. Можливо, це так і є. Але не слід забувати, що Україна в дуже великих кількостях експортує курячі яйця, що також відбивається на внутрішніх цінах.
Раніше ми повідомили про те, скільки українцям коштуватиме новорічний стіл для святкування нового 2025 року.