Відключення світла в Україні можуть бути ще приблизно 2-3 роки. Таку заяву в ефірі телеканалу "Київ24" зробив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
За його словами, навіть у тому випадку, якщо енергетики максимально швидко відновлюватимуть пошкоджені окупантами об'єкти енергетичної інфраструктури України, обмеження щодо подачі електрики діятимуть ще довго.
Харченко зазначив, що при зниженні споживання електроенергії від обмежень відмовляються. Тобто за певної погоди та певних умов обмеження щодо подачі світла споживачам можуть бути меншими.
У 2024 році російські окупанти вже завдали 13 ударів крилатими ракетами, балістичними ракетами та безпілотниками по об'єктах енергетичної інфраструктури України. Останній такий обстріл окупанти скоїли на Різдво, 25 грудня. Вони використали понад 70 ракет, у тому числі крилатих, а також понад 100 ударних безпілотників. Українська ППО збила 59 ракет. Через пошкодження деяких об'єктів інфраструктури було запроваджено графіки вимкнень електроенергії.
За даними Сергія Кислиці, який є постійним представником України при ООН, у 2024 році росіяни випустили по об'єктах енергетичної інфраструктури України понад 1110 крилатих і балістичних ракет. Більшість із них українська ППО збила, а частину було втрачено локаційно.
Директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що росіяни, атакуючи ракетами та дронами українську громадянську інфраструктуру, намагаються порушити цілісність енергетичної системи нашої країни. За його словами, окупанти хочуть порушити електропостачання у східній частині України.
Слід зазначити, що у грудні 2024 року енергетична компанія ДТЕК запровадила тимчасові обмеження щодо надання громадськості інформації про стан енергосистеми України. Це зроблено з метою безпеки. Наразі ДТЕК дає лише мінімальну інформацію про стан української енергосистеми. Але графіки стабілізаційних відключень світла, якщо у цьому виникає потреба, публікують.
Нагадаємо, у грудні 2024 року компанія "Укренерго" поміняла підхід до формування графіків аварійних відключень електрики. Розрахунок тепер ведеться з 30 хвилин, а не з 1 години, як було раніше. Замість 6 груп ввели 12 підгруп, щоб не відключати світло у всієї групи відразу. Директор компанії YASNO Сергій Коваленко впевнений, що тепер у побутових споживачів буде більше світла.
Раніше ми повідомили, що в Україні збільшать штраф за порушення комендантської години та правил обов'язкової евакуації із прифронтових районів.