Українці незабаром у мобільному додатку "Дія" зможуть отримувати дозволи на володіння вогнепальною та травматичною зброєю. Про це у Telegram-каналі Міністерства внутрішніх справ України розповів заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.
За його словами, у додатку "Дія" можна буде також продовжити дозвіл на володіння зброєю. Відповідний функціонал розробляється. Але коли безпосередньо запровадять ці функції – не уточнюється. Драп'ятий лише сказав, що це станеться вже найближчим часом.
Драп'ятий зазначив, що в Україні станом на листопад 2024 року зареєстровано 1,4 млн одиниць різної зброї. Це нарізна, гладкоствольна та травматична зброя.
Нагадаємо, сьогодні, 25 листопада 2024 року, в Україні набув чинності закон №9538 про декларування вогнепальної зброї, який 24 серпня 2024 року підписав президент Володимир Зеленський. Відповідно до цього закону, громадянин віком від 21 року, який знайшов вогнепальну зброю (наприклад, автомат чи пістолет), повинен протягом 24 годин повідомити про це поліцію зручним для нього способом. Потім зброю треба здати (або вказати, де вона знаходиться) чи задекларувати у поліції.
Задекларовану зброю громадяни можуть залишити собі на зберігання до скасування воєнного стану. Тобто громадяни фактично можуть легалізувати зброю, яка у них зберігається, та законно її зберігати під час війни. Виняток зроблено для осіб із судимістю, а також для осіб, які викриті у домашньому насильстві. Вони задекларувати знайдену зброю не можуть.
Драп'ятий нагадал, що в Україні за незаконне зберігання зброї передбачена кримінальна відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу. Санкції цієї статті – від 3 до 7 років позбавлення волі.
Слід зазначити, що з червня 2023 року в Україні функціонує Єдиний реєстр зброї. Він передбачає створення електронних кабінетів, що надає українцям можливість отримати послугу без поліції шляхом подання документів через Єдине вікно громадянина чи в магазині. За даними МВС, за майже 10 місяців у Єдиному вікні громадянина авторизувалися понад 70 тисяч користувачів, а станом на 19 квітня 2024 року в Єдиному реєстрі зброї було зареєстровано понад 300 тисяч заяв на придбання, зберігання, переоформлення зброї, направлення на комісійний продаж, продовження термін дії дозволу на зберігання зброї.
Раніше повідомили, що в Україні хочуть заборонити небажані дзвінки на мобільні телефони.