На даний момент у 16 регіонах України циркулює вірус грипу А та В, а перевищення епідпорогу низького рівня зберігається лише у Тернопільській області. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
У повідомленні МОЗ йдеться про те, що проти грипу рекомендують щорічну вакцинацію, особливо людям із групи ризику (медпрацівникам, поліцейським, вчителям, вагітним, пацієнтам з хронічними захворюваннями, дітям до 5 років та людям віком від 60 років, а також усім, хто працює у місцях масового скупчення людей). Станом на 12 січня 2025 року проти грипу в Україні вакцинувалися 104 229 осіб.
МОЗ попередило українців, що за важкого випадку грипу він може призвести до небезпечних ускладнень. Наприклад, до ураження серця, легень, нирок.
За даними МОЗ, з 6 по 12 січня 2025 року в Україні понад 100 тисяч людей захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19. З них понад половина – діти. За цей період через ускладнення респіраторно-вірусних інфекцій до лікарень госпіталізували понад 3000 осіб. З них 55% – діти.
У 145 пацієнтів, яких госпіталізували за звітний період, виявили коронавірус. Загалом з початку епідеміологічного сезону 2024-2025 років (він розпочався 30 вересня 2024 року) у нашій країні виявили 15 679 випадків захворювань на коронавірус. 66 людей, які захворіли на COVID-19, померли.
Тим часом, в Україні зараз також циркулює метапневмовірус людини (HMPV), що спричиняє захворювання верхніх та нижніх дихальних шляхів. З 30 вересня 2024 року та станом на початок 2025 року в нашій країні зафіксували 13 випадків HMPV.
За словами професорки Ольги Голубовської, насправді хворих на цей вірус в Україні більше. Особливо схильні до вірусу HMPV маленькі діти, люди похилого віку і люди з ослабленою імунною системою. Зараження відбувається крапельним шляхом. Вірус викликає такі ж симптоми, як грип та COVID-19, вражаючи легені. Існує легка та важка стадія хвороби.
У HMPV термін інкубаційного періоду сягає до 6 днів. На цей вірус найчастіше хворіють 7-10 днів. Голубовська зазначила, що немає конкретних методичних рекомендацій щодо лікування метапневмовірусу людини. Вона рекомендує обмежити контакти з хворими на респіраторні захворювання, мити руки, провітрювати приміщення та робити вологе прибирання приміщень.
Раніше ми розповіли, що в Україні роботодавцям потрібно створити служби охорони психічного здоров'я.