У 2025 році в Україні посилять контроль над психіатричними оглядами

Автор: Максимов Віталій

1 січня 2025 року в Україні посилять контроль над психіатричними оглядами, щоб запобігти можливим зловживанням. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.

У 2025 році в Україні посилять контроль над психіатричними оглядами - today.ua

Згідно з наказом МОЗ №1759 від 15 жовтня 2024 року, з січня 2025 року довідки про психіатричні огляди видаватимуть лише медустанови, які мають ліцензію за спеціальністю "Психіатрія", уклали відповідний договір з НСЗУ та працюють у системі електронної охорони здоров'я.

Огляди також можуть проводити медустанови Міністерства оборони, МВС, СБУ, Держспецзв'язку тощо, які надають медичну допомогу та мають відповідну ліцензію.

Право на проведення психіатричного огляду має лише лікар-психіатр, зареєстрований у системі електронної охорони здоров'я. Термін дії довідки – не більше ніж 12 місяців з моменту проведення огляду.

Популярні зараз

ПриватБанк пояснив розкриття банківської таємниці за карткою “Національний кешбек“

Україні потрібні важкі рішення щодо мобілізації, - держсекретар США

Виплату у 6500 грн отримають не всі сім'ї переселенців з дітьми

В Україні затвердили порядок виділення дітям та молоді по 900 грн на купівлю книг

В Україні правоохоронці виявили кілька випадків, зловживань під час проведення психіатричних оглядів та видачі довідок. Так, за даними пресслужби Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, у квітні 2024 року на Сумщині завідувач спеціалізованої психіатричної лікарні за 3000 доларів видавав довідки, за якими військовозобов'язані чоловіки ставали непридатними до служби в армії за станом психічного здоров'я.

Для отримання фальшивого діагнозу чоловікам доводилося ставати пацієнтами психіатричної лікарні та нібито проходити там лікування.

У 2025 році в Україні посилять контроль над психіатричними оглядами

Тим часом, в Україні роботодавці через деякий час мають створити служби охорони психічного здоров'я. Це передбачає законопроєкт №12030, який зареєстрували у Верховній Раді у вересні 2024 року. У пояснювальній записці до нього йдеться, що до 50% українців потребують психологічної допомоги.

Законопроєкт №12030 пропонує, щоб компанії з кількістю працівників 50 і більше мали служби охорони психічного здоров'я (який має бути штат – не уточнюється). Якщо в компанії працює менше 50 осіб, то завдання служби охорони здоров'я можуть виконувати за сумісництвом особи з відповідною підготовкою (мабуть, за додаткову оплату). Якщо працівників менше 20, то для виконання завдань служби психічного здоров'я пропонують брати сторонніх фахівців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Коли почне діяти це нововведення? Поки що сказати важко. Принаймні, профільний Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував народним депутатам ухвалити за основу законопроєкт №12030.

Раніше ми повідомили про те, що народні депутати Верховної Ради ухвалили за основу (тобто у першому читанні) законопроєкт про безпеку у школах.

Головне