Today.ua

У 2025 році в Україні запровадять цифрову військово-лікарську комісію

У 2025 році в Україні обмін даними між Реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" та Електронною системою охорони здоров'я відбуватиметься автоматично, тобто почне діяти цифрова ВЛК. Про це у коментарі 24 каналу розповіла заступниця міністра оборони із цифровізації Катерина Черногоренко.

За її словами, військовозобов'язані мають у своєму медичному закладі (наприклад, у поліклініці), щорічно проходити обстеження. Результати медичного обстеження має підписувати сімейний лікар цифровим підписом.

Ці медичні дані зберігатимуться в Електронній системі охорони здоров'я. Якщо відсутні хронічні захворювання та скарги, то фіксується рекомендація щодо придатності. Якщо військовозобов'язаний має ті чи інші скарги на здоров'я, то він повинен буде пройти додаткове медичне обстеження.

При цьому військові лікарі, якщо у них виникнуть якісь сумніви щодо висновку сімейного лікаря, матимуть право самостійно оцінювати придатність та непридатність військовозобов'язаного до служби в армії.

Тим часом, в Україні 1 грудня 2024 року почав діяти новий порядок бронювання щодо мобілізації у ЗСУ. Тепер забронювати працівників від мобілізації можна лише через мобільний додаток "Дія". Підприємства мають бути включені до відповідного реєстру. Керівник підприємства (або уповноважена особа) через портал "Дія" формує список працівників для бронювання. Автоматичне відстрочення від мобілізації буде надано протягом 72 годин. Інформація про відстрочку відображатиметься у військово-обліковому документі в електронній формі у додатку "Резерв+".

Усі підприємства, які мають критично важливе значення для економіки України та для ЗСУ, мають до 28 лютого 2025 року підтвердити цей статус.

Для отримання статусу критично важливого підприємства для економіки України та для ЗСУ потрібно відповідати щонайменше трьом із восьми критеріям. Два критерії є обов'язковими. Перший обов'язковий критерій – середня зарплата за останній квартал не нижча за 20 000 грн, як і зарплата працівника, що бронюється. Другий обов'язковий критерій – відсутність боргів зі сплати податків.

Нагадаємо, в Україні обговорюється питання запровадження економічного бронювання від мобілізації. Головна ідея полягає в тому, що замість критерію критично важливих підприємств запроваджується критерій критично важливих працівників для підприємств. Міністерство економіки вже розробило кілька варіантів економічного бронювання від мобілізації, але президент Володимир Зеленський їх розкритикував.

Раніше ми повідомили, що деяким українцям Кабмін виділить нові гранти на бізнес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ