У Мінекономіки заявили, що Україні потрібно ще 4,5 млн працівників

Автор: Максимов Віталій

Україні потрібно ще близько 4,5 млн працівників. Про це під час 10-го Київського міжнародного економічного форуму розповіла заступниця українського міністра економіки Тетяна Бережна.

У Мінекономіки заявили, що Україні потрібно ще 4,5 млн працівників - today.ua

За її словами, зараз в Україні налічується приблизно 8 млн осіб, які ніде не працюють. Це, наприклад, ветерани, які ще не знайшли себе у мирному житті, інваліди, жінки-домогосподарки. При цьому Україні зараз потрібно ще близько 4,5 млн працівників.

Бережна наголосила, що вищезазначені категорії громадян хочуть більш активно залучати до праці. Як – вона не уточнила. Вона лише заявила, що Міністерство економіки планує посилити роботу в цьому напрямку через створення програм для підвищення конкурентоспроможності українців на ринку праці. У цьому мають допомогти комерційні підприємства та громадські організації.

Для того, щоб бізнес вийшов із "тіні", в Україні почали впроваджувати принцип "воюй чи працюй". Цей принцип анонсував прем'єр-міністр Денис Шмигаль наприкінці літа 2024 року. Він стане складовою економічного бронювання від мобілізації у ЗСУ, яке хочуть незабаром запровадити у нашій країні. До речі, у серпні 2024 року Шмигаль говорив, що для того, щоб повністю забезпечити ЗСУ, потрібно близько 10 млн офіційних робочих місць.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

У Мінекономіки заявили, що Україні потрібно ще 4,5 млн працівників

Що означає принцип "воюй чи працюй"? За словами Шмигаля, під час війни кожен українець має воювати з ворогом чи трудитися у тилу для перемоги, посилюючи обороноздатність та економіку країни. У рамках економічного бронювання відстрочку від мобілізації до ЗСУ отримають працівники з певним рівнем офіційної зарплати. Для бронювання працівників буде потрібна мінімальна сума зарплати замість середньої по регіону.

Оновлені правила бронювання працівників від мобілізації планують подати після 15 листопада 2024 року. Справа в тому, що до цієї дати закінчать аудит підприємств, які є критично важливими для економіки України та для ЗСУ. Офіційно поки що нічого не говорили про те, якою буде мінімальна сума зарплати для отримання відстрочки від мобілізації. За неофіційними даними, це буде приблизно 19 000 – 20 000 грн на місяць. Йдеться, звісно, ​​про офіційну зарплату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, за словами Дениса Шмигаля, майже всі повістки про виклик до ТЦК, сформовані через реєстр "Оберіг", надсилають безробітним, тобто військовозобов'язаним, які офіційно не працюють.

Раніше ми повідомили, що кілька нових категорій українців матимуть змогу отримати грошову допомогу від ООН.

Головне