Існує кілька причин, з яких українцям можуть припинити виплату пенсій. Про це нагадав Пенсійний фонд України.
У повідомленні ПФУ йдеться, що виплата пенсії може припинитися за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду.
Це станеться, якщо з'ясується, що громадянин надав документи з недостовірними відомостями. Також пенсію перестануть виплачувати, якщо громадянин не пройшов фізичної ідентифікації або проживає за кордоном (наприклад, на підставі заяви пенсіонера про припинення виплати пенсії через тимчасове проживання за кордоном).
Інші підстави для припинення виплати пенсії: пенсіонер зник безвісти за особливих обставин; пенсіонер помер; пенсіонер визнаний безвісно відсутнім або оголошений померлим; пенсіонер не отримує пенсію протягом 6 місяців поспіль. Існують інші передбачені законодавством випадки припинення виплати пенсії.
За даними ПФУ, в Україні станом на кінець 2024 року налічувалося 10,353 млн пенсіонерів. Згідно з інформацією Центру Розумкова, станом на початок 2024 року працювало 2,75 млн українських пенсіонерів.
Найбільше пенсіонерів проживало у Дніпропетровській області – 876 тисяч осіб, у Києві – 745,6 тисяч, у Харківській області – 707,4 тисяч, у Донецькій області – 617,4 тисяч, а також у Львівській області – 669,3 тисяч. Найменше пенсіонерів проживало у Чернівецькій області – 206,6 тисяч осіб, у Закарпатській області – 254,4 тисячі, та у Волинській області – 257,9 тисяч.
Також за даними ПФУ, найбагатші пенсіонери в Україні станом на 1 жовтня 2024 року проживали у Києві, Рівненській та Донецькій областях. Станом на 1 жовтня 2024 року у Києві середня пенсія становила 7 971 грн, у Рівненській області – 7 277 грн, а в Донецькій області – 7 159 грн. Найменші пенсії отримували у Тернопільській, Чернівецькій та Закарпатській областях – 4 461 грн, 4 664 грн та 4 697 грн відповідно.
Слід зазначити, що у 2025 році в Україні розпочнеться пенсійна реформа (наприклад, влітку поточного року планують запровадити бальну систему). Для цього внесуть зміни до законодавства. Нове пенсійне законодавство поєднає солідарну пенсію, накопичувальну пенсію та добровільні пенсійні накопичення. За даними Мінсоцполітики, участь у накопичувальній системі буде обов'язковою для українців, які народилися після 2000 року.
Нагадаємо, раніше голова НБУ Андрій Пишний розповів про те, що буде з курсом долара в Україні у 2025 році, прокоментувавши закладений у державному бюджеті курс 45 грн за долар.