У ТЦК розповіли, скільки може тривати адміністративне затримання поліцією в рамках мобілізації

Автор: Максимов Віталій

В Україні адміністративне затримання військовозобов'язаного в рамках мобілізації у відділенні поліції не повинно бути більше 3 годин. Про це в інтерв'ю "Суспільному" повідомив представник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

У ТЦК розповіли, скільки може тривати адміністративне затримання поліцією в рамках мобілізації - today.ua

За його словами, після адміністративного затримання та утримання у відділі поліції військовозобов'язаного мають доставити до ТЦК. Там він може знаходитися необхідний час для перевірки військово-облікових даних, для проходження військово-лікарської комісії, а також для очікування направлення до навчального центру (якщо ухвалять рішення щодо його мобілізації).

Таким чином, після адміністративного затримання військовозобов'язаного, якщо ВВК визнає його придатним до військової служби і він не матиме відстрочки, то його одразу мобілізують.

У травні 2024 року в Україні почав діяти новий закон про військовий облік та мобілізацію. Усі військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років мали оновити у ТЦК чи онлайн свої військово-облікові дані. Той, хто цього не зробив, вважається порушником правил мобілізації. За це передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 грн.

Популярні зараз

ПриватБанк пояснив розкриття банківської таємниці за карткою “Національний кешбек“

Україні потрібні важкі рішення щодо мобілізації, - держсекретар США

Виплату у 6500 грн отримають не всі сім'ї переселенців з дітьми

В Україні затвердили порядок виділення дітям та молоді по 900 грн на купівлю книг

У ТЦК розповіли, скільки може тривати адміністративне затримання поліцією в рамках мобілізації

За словами Істоміна, якщо військовозобов'язаний у встановлені законом терміни не оновив військово-облікові дані, його автоматично не подають у розшук поліції. Це відбувається лише після того, якщо військовозобов'язаний не з'явився до ТЦК за повісткою. Повістки розсилають за відомими ТЦК адресами військовозобов'язаних. Вона вважається врученою, навіть якщо адресат за адресою вже не проживає. У військовозобов'язаних є три дні для того, щоб із відділення Укрпошти забрати повістку про виклик до ТЦК. А для того, щоб прийти у ТЦК, мешканцям великих населених пунктів дається 7 днів. Мешканцям інших населених пунктів – 10 днів.

ТЦК, отримавши назад від Укрпошти повістку, надсилає поліції запит на доставку військовозобов'язаного. До запиту приєднують корінець повістки. Після цього поліція зобов'язана вжити заходів до розшуку порушника правил військового обліку та мобілізації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Розшук може проходити, наприклад, на блокпостах. Якщо з'ясовується, що чоловік перебуває у розшуку за зверненням ТЦК, то його затримують, доставляють спочатку в поліцію, а потім у ТЦК. Також поліцейські можуть виїжджати на адресу порушника правил мобілізації. Це так зване "затримання без перевірки документів".

Нагадаємо, раніше ми повідомили, що майже всі повістки до ТЦК, сформовані за допомогою реєстру "Оберіг", надсилають безробітним військовозобов'язаним.

Головне