Українським роботодавцям можуть дозволити перевіряти листування працівників

Автор: Максимов Віталій

В Україні хочуть дозволити всім роботодавцям перевіряти робоче листування працівників. Це передбачає проєкт нового Трудового кодексу, який розробило Міністерство економіки.

Українським роботодавцям можуть дозволити перевіряти листування працівників - today.ua

Міністерство економіки опублікувало доопрацьований проєкт нового Трудового кодексу наприкінці грудня 2024 року. Його головні завдання полягають у реформуванні трудового законодавства для усунення застарілих норм та покращення регулювання сучасних трудових відносин. Передбачається удосконалення безпеки праці, вирішення колективних трудових спорів та впровадження міжнародних стандартів у сфері робочих відносин.

Чинний наразі в Україні Трудовий кодекс прийняли ще у 1971 році. На даний момент він уже сильно застарів.

Новий Трудовий кодекс дозволить працедавцям переглядати робочу кореспонденцію та інші документи (файли) своїх співробітників, створені на корпоративних гаджетах. Але такий моніторинг можна буде використовувати тільки якщо немає інших способів контролювати виконання співробітниками своїх робочих обов'язків.

Популярні зараз

Українські банки можуть почати блокувати картки за зняття готівки більше трьох разів на місяць

Трамп чекає на закінчення війни в Україні до середини 2025 року

У 2025 році Україна досягне потрібних результатів щодо членства в ЄС, - Зеленський

В Україні може з'явитися найдешевший гібридний Volkswagen Golf

У цьому випадку роботодавець повинен обов'язково повідомити свого співробітника (співробітників), що здійснюватиметься перегляд його робочого листування та робочих документів (файлів). Такий моніторинг не повинен порушувати право співробітників на особисте та сімейне життя.

Українським роботодавцям можуть дозволити перевіряти листування працівників

У новому Трудовому кодексі передбачаються такі види трудових договорів: безстроковий та терміновий трудові договори, трудовий договір про дистанційну та надомну роботу, трудовий договір з нефіксованим робочим часом, договір про сезонну роботу, учнівський трудовий договір та трудовий договір із домашнім працівником.

Для чого потрібна така велика кількість трудових договорів? Щоб спростити наймання працівників.

Загалом новий Трудовий кодекс складається із 6 книг: загальні положення, індивідуальні трудові відносини, колективні трудові відносини, трудові спори, безпека та здоров'я працівників, а також нагляд та контроль за дотриманням трудового законодавства.

Міністерство економіки України розробляло новий Трудовий кодекс кілька років. Його оприлюднили у січні 2024 року. До нього подали багато правок. У грудні 2024 року Мінекономіки опублікувало доопрацьований проєкт ТК України. Очікується, що новий Трудовий кодекс набуде чинності з 1 січня 2026 року. Якщо, звісно, ​​народні депутати Верховної Ради його затвердять.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, згідно з опитуванням українських підприємств реального сектору економіки, яке у грудні 2024 року провів Нацбанк України, роботодавці налаштовані на скорочення кількості працівників. Але підприємства будівництва, торгівлі та сфери послуг очікують уповільнення темпів скорочення працівників.

Раніше ми повідомили, що у 2025 році в Україні діятимуть обмеження на найбільші пенсії.

Головне