У Верховній Раді не виключають нового підвищення податків і зборів в Україні. Про це у коментарі "Новини.LIVE" повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.
За її словами, Верховна Рада може розглянути нове підвищення податків наприкінці 2024 року чи у 2025 році. Коли саме – вона не уточнила.
Чому в Україні заговорили про нове підвищення податків та зборів, адже у жовтні 2024 року народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні законопроєк №11416-д, який передбачає масштабне підвищення податків? Річ у тім, що президент Володимир Зеленський цього закону ще не підписав. І найголовніше, у державному бюджету України все одно не вистачає грошей, навіть з урахуванням уже запланованого підвищення податків. Ольга Василевська-Смаглюк каже, що у державному бюджеті України на 2025 рік для ЗСУ заплановано 120 млрд гривень, але вони "не підкріплені підвищенням податків".
На жаль, народна депутатка Верховної Ради не сказала нічого про те, які податки можуть збільшити під час нового витка їхнього підвищення. Якщо вона про це заговорила, то якесь уявлення має бути.
Популярні зараз
ПриватБанк пояснив розкриття банківської таємниці за карткою “Національний кешбек“
В Україні з'являться платні автомобільні дороги
Україні потрібні важкі рішення щодо мобілізації, - держсекретар США
Виплату у 6500 грн отримають не всі сім'ї переселенців з дітьми
Закон №11416-д, який передбачає масштабне підвищення податків та зборів, а також запровадження нових податків, передали на підпис президенту Володимиру Зеленському ще 15 жовтня 2024 року. Але він ще й досі не підписав цей документ. Можливо, цей закон Зеленський все ж таки підпише, і він набуде чинності "заднім числом", як у вересні 2024 року було із законом про підвищення акцизів на бензин, дизельне паливо та скраплений газ.
Які нововведення пропонує закон №11416-д? Військовий збір мають збільшити із 1,5% до 5%, запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців, які сплачують єдиний податок першої, другої та четвертої груп на рівні 10% від суми мінімальної місячної зарплати (тобто для них військовий збір буде 800 грн, тому що зараз мінімальна зарплата складає 8000 грн). Для банків податок на прибуток становитиме 50%, а для небанківських установ (крім страхових компаній) – 25%.
Крім того, будуть запроваджені щомісячні авансові платежі податку на прибуток з кожної АЗС. Авансовий платіж залежатиме від того, яке паливо продає АЗС, у якій кількості, а також від того, є чи ні при АЗС магазин.
Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, що українців закликали відмовлятися від пенсії у 60 років.