Верховна Рада схвалила створення Нацкомісії з питань психічного здоров'я

Автор: Максимов Віталій

Народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні та в цілому законопроєкт №12030, який передбачає створення в Україні спеціальної Національної комісії з питань психічного здоров'я. Про це свідчить сайт українського парламенту.

Верховна Рада схвалила створення Нацкомісії з питань психічного здоров'я - today.ua

Законопроєкт №12030 зареєстрували у Верховній Раді у вересні 2024 року. У пояснювальній записці до нього йдеться про те, що в Україні зараз 40-50% населення потребує психологічної допомоги. При цьому 78% українців ніколи не відвідували психолога (психотерапевта), але багато хто не виключає звернення до цих фахівців у майбутньому.

Автори законопроєкту №12030 підкреслили, що на даний момент в Україні немає законодавчого акта, в якому містилися б положення щодо психічного здоров'я як сфери. Загалом українське законодавство у сфері охорони психічного здоров'я не повністю відповідає сучасним міжнародним вимогам.

Тому пропонується створити Національну комісію з питань психічного здоров'я. Вона має вести Державний реєстр саморегулюючих організацій у сфері психічного здоров'я, вести реєстр постачальників послуг у сфері психічного здоров'я, здійснювати сертифікацію фахівців у сфері психічного здоров'я, а також контролювати діяльність саморегулюючих організацій у сфері психічного здоров'я.

Популярні зараз

Зеленський розповів, що потрібно зробити перед збільшенням чисельності ЗСУ

У НБУ анонсували перехід від долара до євро як курсоутворюючої валюти

Британія створить безпілотний ударний катер для ВМС України

В Україні офіційно почалися продажі Renault Duster третього покоління

У законопроєкті №12030 зазначено механізм вибору членів Нацкомісії з питань психічного здоров'я з урахуванням того, що зараз в Україні ще немає саморегулівних організацій у сфері психічного здоров'я.

Верховна Рада схвалила створення Нацкомісії з питань психічного здоров'я

Тим часом, за даними Міністерства охорони здоров'я, у січні 2025 року в Україні посилили контроль за психіатричними оглядами. Наразі довідки про психіатричні огляди видають лише медустанови, які мають ліцензію за спеціальністю "Психіатрія", уклали відповідний договір з НСЗУ та працюють у системі електронної охорони здоров'я (термін дії довідки – не більше 12 місяців з моменту проведення огляду). Огляди також можуть проводити медустанови Міноборони, МВС, СБУ тощо, які надають медичну допомогу та мають ліцензію.

Проводити психіатричний огляд може лише лікар-психіатр, зареєстрований у системі електронної охорони здоров'я.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Рішення про посилення контролю за психіатричними оглядами ухвалили після того, як виявили кілька випадків зловживань. Наприклад, у 2024 році на Сумщині викрили завідувача психіатричної лікарні, який за 3000 доларів видавав фіктивні довідки військовозобов'язаним чоловікам, які робили їх непридатними до служби в армії за станом психічного здоров'я.

Раніше повідомили, що українським роботодавцям потрібно буде створити служби охорони психічного здоров'я.

Головне