Today.ua

ЗСУ почали тестувати новітню німецьку бойову машину KF41 Lynx

Німеччина передала Україні для тестування першу новітню бойову машину піхоти KF41 Lynx ("Рись"), яку розробив німецький концерн Rheinmetall. Про це розповів голова німецького оборонного гіганта Армін Паппергер.

За його словами, ЗСУ отримали першу бойову машину піхоти KF41 Lynx наприкінці 2024 року. Після проходження випробувань розпочнеться її серійне виробництво.

Про те, що Німеччина передасть Україні новітні бойові машини піхоти KF41 Lynx, стало відомо нещодавно. Очікується, що у першій партії буде 10 БМП Lynx. Хто виділить гроші на них – невідомо.

Український міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин стверджує, що німецький концерн Rheinmetall випускатиме бойові машини Lynx в Україні. За його словами, Rheinmetall вже домовився про це з Укроборонпромом. Що насправді ховається за цим повідомленням – поки що не відомо. Можливо, в нашій країні здійснюватимуть, наприклад, лише збирання машин KF41. Але під час війни це також добре.

KF41 – це гусенична бойова машина піхоти, розроблена компанією Rheinmetall Defence. Її вперше показали публіці у 2018 році. Вона одержала модульну конструкцію. Це дозволяє оснащувати бойову машину тим чи іншим обладнанням та озброєнням залежно від побажань замовника. Її головне озброєння – гармата калібру 30/35 мм. Вона може стріляти програмованими боєприпасами. Для знищення бронетехніки супротивника є протитанкова керована ракета Spike-LR/LR2. Є також кулемет калібру 7,62 мм.

При необхідності на KF41 можна додатково встановити танкову гармату калібру 105/120 мм. Завдяки цьому Lynx із бойової машини піхоти перетвориться на машину вогневої підтримки (середній танк). Навіть із танковою гарматою KF41 відрізняється гарною мобільністю. Цьому сприяє двигун потужністю 1140 к.с. Lynx у конфігурації бойової машини піхоти розвиває максимальну швидкість 70 км/год.

Броня захищає екіпаж цієї БМП від куль, від уламків артилерійських снарядів та мінометних мін. Протимінний захист забезпечує захист від мін, СВП (саморобних вибухових пристроїв). Як опцію можна встановити додатковий захист від гранатометних пострілів і протитанкових керованих ракет. Це система Active Defence System (ADS) концерну Rheinmetall.

Екіпаж – 3 особи. У командира, навідника та водія є власний люк (тобто всього три люки), що забезпечує оптимальну обізнаність та полегшує доступ до машини. На борт ця БМП також може прийняти до 8 десантників. Залишити машину можна і через задній борт.

Раніше ми повідомили, що РФ готується до продовження війни проти України до 2027 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ