Німецько-французький оборонний холдинг KNDS передасть Україні першу партію новітніх колісних артилерійських установок RCH 155 не в четвертому кварталі 2024 року, як очікувалося раніше, а в квітні 2025 року. Про це повідомив генеральний директор KNDS Deutschland Ральф Кетцель.
За його словами, доставка перших САУ RCH 155 Україні буде трохи відкладена. Ці німецькі сучасні бойові машини ЗСУ отримають у квітні 2025 року. Із чим пов'язана затримка – не уточнюється.
Про те, що на озброєнні Збройних сил України з'являться самохідні колісні артилерійські установки RCH 155, стало відомо у грудні 2022 року. Тоді уряд ФРН оголосив, що передасть для ЗСУ 18 САУ RCH 155. Виробництво перших САУ почалося в грудні 2022 року. Передбачалося, що на озброєнні ЗСУ вони з'являться у четвертому кварталі 2024 року.
Пізніше стало відомо, що Німеччина передасть Україні більше самохідних артилерійських установок RCH 155. Усього їх буде 54. Очікується, що наша країна отримає їх до кінця 2028 року. Якщо, звісно, у KNDS знову не виникнуть якісь труднощі.
Популярні зараз
США дозволили Україні завдавати ударів по РФ ракетами ATACMS
Українські військовослужбовці у лікарнях отримуватимуть покращене харчування, - Міноборони
Українським роботодавцям потрібно буде створити служби охорони психічного здоров'я
Умєров пообіцяв припинити “бусифікацію“ військовозобов'язаних чоловіків
Слід зазначити, що RCH 155 - це нова колісна артилерійська установка. Раніше її ще ніколи не застосовували під час бойових дій. KNDS стверджує, що ця САУ є інноваційною. Вона ефективніша, ніж існуючі зараз самохідні артилерійські установки. Наприклад, RCH 155 може вести вогонь по супротивнику під час руху.
Колісна самохідна артилерійська установка RCH 155 (калібр 155 мм) створена на шасі бронетранспортера Boxer. Екіпаж – 2 особи.
Артилерійський безлюдний модуль заснований на рішеннях САУ PzH 2000. У ньому використовується гармата Rheinmetall 155 мм L52. Дальність стрілянини стандартними снарядами становить понад 40 км. Але є високоточні керовані активно-реактивні снаряди Excalibur або Rheinmetall Assegai V-LAP, що летять на відстань понад 50 км. Теоретична скорострільність – 9 пострілів за хвилину. Боєкомплект – 30 снарядів.
Ця САУ оснащена двигуном MTU V8 199 TE21 потужністю 815 к.с. Максимальна швидкість сягає 100 км/год. Запас ходу – близько 700 км.
На озброєнні ЗСУ вже є кілька вітчизняних та зарубіжних колісних САУ різних виробників. Наприклад, Archer та Caesar. У Archer дальність стрілянини становить до 30 – 60 км, залежно від типу боєприпасу, а у Caesar – до 42 км.
Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, що Збройні сили України отримають військову форму нового зразка.