США, Німеччина, Угорщина та Словаччина виступають проти прийняття України до НАТО. Таку заяву під час брифінгу з прем'єр-міністром Великобританії Кіром Стармером зробив український президент Володимир Зеленський.
За його словами, кожна з цих країн має свої причини, чому вони не хочуть, щоб Україну прийняли до Альянсу.
Зеленський уточнив, що вищезазначені країни наразі проти вступу України до Альянсу, але ситуація в майбутньому може змінитись. Тобто ці країни можуть змінити свою позицію щодо цього питання.
Раніше український лідер заявив, що Київ розуміє, що США та інші країни НАТО не можуть прийняти Україну до Альянсу під час війни. Тому нашу країну мають запросити до НАТО, а прийняти – після закінчення війни.
Популярні зараз
ООН виділить українцям гуманітарну допомогу на $2,6 млрд
Україна та Британія підписали угоду про партнерство на 100 років
Перереєстрація автомобілів в Україні почне знову працювати до кінця січня
Запрошення України до НАТО – це один із головних пунктів "Плану перемоги" Володимира Зеленського, який він представив восени 2024 року. За його словами, запрошення України до НАТО не означає автоматичного приєднання нашої країни до цього альянсу. Це може бути сигналом російському диктатору Володимиру Путіну, що НАТО не припинить підтримувати нашу країну.
Україна очікувала, що її запросять до НАТО під час саміту Альянсу у Вільнюсі, який відбувся у 2023 році. Але цього не сталося. Потім це питання обговорювали на саміті НАТО у Вашингтоні, який відбувся у 2024 році. Однак поки що Київ не отримав запрошення вступити до цього Альянсу.
У жовтні 2024 року канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що наразі не бачить необхідності запрошувати Україну до НАТО. За його словами, Альянс ухвалив рішення щодо перспектив вступу України на самітах у Вільнюсі та Вашингтоні.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що посилення військової підтримки України (особливо посилення ППО) та допомога у відновленні енергетичної інфраструктури зараз важливіші, ніж розмови про запрошення її до Альянсу. Він наголосив, що країни, які входять до НАТО, підтримують прагнення України до членства в Альянсі. Про це Рютте сказав у грудні 2024 року перед зустріччю міністрів країн-членів НАТО у Брюсселі.
Нагадаємо, раніше ми повідомили, що ФРН може передати Україні бойові машини піхоти RCT30 Boxer.