Розміщення іноземного військового контингенту в Україні стане одним із головних інструментів примусу Росії до миру. Таку заяву під час чергового засідання у форматі "Рамштайн" зробив президент Володимир Зеленський.
За його словами, розміщення іноземних військових контингентів може стати одним із головних інструментів примусу країни-агресора до миру, оскільки російський диктатор Володимир Путін не відмовився від своїх агресивних планів.
Зеленський нагадав, що вперше з ініціативою розміщення в Україні миротворчих військ міжнародних партнерів виступив президент Франції Еммануель Макрон. Цю ідею він озвучив у лютому 2024 року.
Через деякий час Володимир Зеленський обговорить відправку миротворчого контингенту до України з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером (британський прем'єр-міністр планує відвідати Київ). Лідер української держави вважає, що таке рішення може допомогти змусити російського диктатора Путіна припинити війну, але потрібні й інші заходи. На думку Зеленського, просто надсилання миротворчого контингенту в Україну – це мало для закінчення війни. Нашій країні потрібні інші гарантії безпеки.
Популярні зараз
Для НГУ модернізували британський легкий танк FV101 Scorpion
Skoda офіційно представила нові Enyaq та Enyaq Coupe
Термін добровільного повернення на військову службу після СЗЧ продовжили до 1 березня
Шахраї вигадали новий спосіб виманювати гроші у сімей полонених українських військовослужбовців
Питання відправки іноземних миротворців до України обговорюється давно. Але, наприклад, США не хочуть надсилати до нас свої війська. Дональд Трамп, який 20 січня 2025 року стане новим президентом Сполучених Штатів, вважає, що в Україну направити своїх миротворців має Євросоюз. Сам Трамп очікує, що війна Росії проти України закінчиться приблизно до середини 2025 року. Про це він сказав під час брифінгу 7 січня.
У країнах Євросоюзу до ідеї відправлення миротворців до України ставляться по-різному. Цю ініціативу підтримують Франція та Великобританія. За даними ЗМІ, ці країни вже розглядають таку можливість. Згадується також чисельність британських та французьких миротворців – близько 100 000 чоловік. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у грудні 2024 року допустив відправку миротворчих військ на українську територію, але лише після завершення війни. Тоді ж у грудні 2024 року глава МЗС Нідерландів Каспар Велдкамп заявив, що поки ще рано спекулювати на темі можливої миротворчої місії в Україні.
Крім того, висока представниця Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас вважає, що перед тим, як говорити про миротворців ЄС в Україні, потрібно досягти миру. Про це вона сказала наприкінці минулого року.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що РФ готується до продовження війни проти України до 2027 року.