Україна може увійти до НАТО до повної деокупації територій, які тимчасово захопила Росія. Про це в інтерв'ю CBS розповів президент Володимир Зеленський.
За його словами, Київ розуміє, що США та інші країни НАТО не можуть прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу під час війни. І Україна не хоче втягувати інших військових у цю війну. Зеленський зазначив, що запрошення до вступу до НАТО мають дати Україні в міжнародно визнаних кордонах, оскільки є міжнародне право та українська Конституція.
При цьому Зеленський підкреслив, що в даному випадку вплив НАТО може бути на частину, яку Україна контролюватиме з подальшим розширенням.
Слід зазначити, що згідно з новим опитуванням на замовлення Центру "Нова Європа", майже 40% українців вважають, що Україна має піти на переговори з країною-агресором у разі виведення російських окупаційних військ з української території. Приблизно 26% українців вважають, що передумовою для переговорів мають стати гарантії безпеки із боку країн Заходу. А 12,1% українців виступають за те, щоб за жодних умов не йти на переговори з Кремлем. 16% українців виступають за переговори без попередніх умов.
Популярні зараз
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
США передадуть додаткове обладнання для українських F-16
Міненерго повідомило, коли в Україні перестануть відключати світло
Близько 64% українців вважають, що йти на переговори з РФ не потрібно, якщо Україна не отримає від західних партнерів реальних гарантій безпеки. 30% українців вважають, що Україні потрібно йти на переговори з РФ, оскільки вона не має ресурсів для продовження війни.
Більше 31% українців вважають, що найкраща гарантія безпеки для України – розробка власної ядерної зброї, а 29,3% українців виступають за поступовий вступ України до НАТО.
Нагадаємо, що запрошення України до НАТО – це один із пунктів "Плану перемоги", який Володимир Зеленський представив у жовтні 2024 року. За його словами, запрошення до НАТО не означає негайного вступу України до цього Альянсу. Але це стане сигналом російському диктатору Путіну, що Захід не перестане надавати підтримку нашій країні.
У країнах Альянсу досі немає єдиної думки про те, чи потрібно чи ні запрошувати Україну до НАТО. Так, канцлер Німеччини Олаф Шольц поки що не бачить необхідності приймати рішення про запрошення України до НАТО.
Нагадаємо, раніше українці назвали умови для переговорів із РФ.