Зеленський спростив отримання офіцерських звань солдатами з бойовим досвідом

Автор: Максимов Віталій

В Україні солдатам та сержантам із бойовим досвідом тепер буде простіше отримати офіцерське звання. Про це розповів президент Володимир Зеленський.

Зеленський спростив отримання офіцерських звань солдатами з бойовим досвідом - today.ua

За його словами, це нововведення зробить українську армію кращою та сучаснішою. На жаль, він не уточнив, як саме тепер солдати та сержанти з бойовим досвідом можуть стати офіцерами, що для цього потрібно.

Стаття 20 Закону України визначає, що умовою присвоєння первинного військового звання офіцерського складу є успішне проходження навчання у вищих військових навчальних закладах. Але ще у 2023 році в Україні дозволили під час воєнного стану надавати офіцерські звання військовослужбовцям без вищої спеціальної освіти. Обов'язкова умова цього – бойовий досвід. Якщо бути точнішим, то потрібно проходити військову службу в зоні бойових дій не менше трьох місяців і не менше трьох місяців успішно виконувати службові обов'язки на офіцерській посаді.

Верховна Рада ухвалила відповідний закон, а Володимир Зеленський підписав його у липні 2023 року. Таке рішення було ухвалено у зв'язку з тим, що ЗСУ потрібні якісні кадри офіцерського складу, якими можуть стати солдати та сержанти з бойовим досвідом.

Популярні зараз

В Україні збільшили акцизи на бензин, дизель та автогаз

Українські роботодавці налаштовані на скорочення кількості працівників, - опитування НБУ

Зеленський розповів, коли в Україні відбудуться нові президентські вибори

Зеленський пообіцяв у січні стабілізувати фронт на східній ділянці

Зеленський спростив отримання офіцерських звань солдатами з бойовим досвідом

Нагадаємо, у грудні 2024 року Міністерство оборони України повідомило, що військовослужбовці проходитимуть підготовку до дій в екстремальних умовах за новим стандартом. Солдат навчатимуть виживати у різних середовищах: арктичних, тропічних, гірських та пустельних районах. Зокрема, військовослужбовці проходитимуть підготовку за такими напрямами: пошуково-рятувальна діяльність, виживання, уникнення захоплення в полон, стійкість у полоні, підготовка до евакуації, перепідготовка. Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков каже, що запровадження такого навчання наблизить ЗСУ до принципів НАТО.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що у ЗСУ зараз базова загальновійськова підготовка займає 1,5 місяці (до 1 листопада 2024 року було 30 днів). Після цього слідує спеціальна військова підготовка безпосередньо у військовій частині (5-14 діб). Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що надалі базову загальновійськову підготовку потрібно збільшити до 2 місяців. З його слів, військове командування України вже працює над цим. Коли підвищать підготовку військовослужбовців ЗСУ до бойових дій – Олександр Сирський не уточнив.

Раніше стало відомо, що у Франції українські льотчики закінчили навчання на винищувачах Mirage 2000-5, які планують у 2025 році передати Україні.

Головне