Today.ua

Зеленський спростив отримання офіцерських звань солдатами з бойовим досвідом

В Україні солдатам та сержантам із бойовим досвідом тепер буде простіше отримати офіцерське звання. Про це розповів президент Володимир Зеленський.

За його словами, це нововведення зробить українську армію кращою та сучаснішою. На жаль, він не уточнив, як саме тепер солдати та сержанти з бойовим досвідом можуть стати офіцерами, що для цього потрібно.

Стаття 20 Закону України визначає, що умовою присвоєння первинного військового звання офіцерського складу є успішне проходження навчання у вищих військових навчальних закладах. Але ще у 2023 році в Україні дозволили під час воєнного стану надавати офіцерські звання військовослужбовцям без вищої спеціальної освіти. Обов'язкова умова цього – бойовий досвід. Якщо бути точнішим, то потрібно проходити військову службу в зоні бойових дій не менше трьох місяців і не менше трьох місяців успішно виконувати службові обов'язки на офіцерській посаді.

Верховна Рада ухвалила відповідний закон, а Володимир Зеленський підписав його у липні 2023 року. Таке рішення було ухвалено у зв'язку з тим, що ЗСУ потрібні якісні кадри офіцерського складу, якими можуть стати солдати та сержанти з бойовим досвідом.

Нагадаємо, у грудні 2024 року Міністерство оборони України повідомило, що військовослужбовці проходитимуть підготовку до дій в екстремальних умовах за новим стандартом. Солдат навчатимуть виживати у різних середовищах: арктичних, тропічних, гірських та пустельних районах. Зокрема, військовослужбовці проходитимуть підготовку за такими напрямами: пошуково-рятувальна діяльність, виживання, уникнення захоплення в полон, стійкість у полоні, підготовка до евакуації, перепідготовка. Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков каже, що запровадження такого навчання наблизить ЗСУ до принципів НАТО.

Слід зазначити, що у ЗСУ зараз базова загальновійськова підготовка займає 1,5 місяці (до 1 листопада 2024 року було 30 днів). Після цього слідує спеціальна військова підготовка безпосередньо у військовій частині (5-14 діб). Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що надалі базову загальновійськову підготовку потрібно збільшити до 2 місяців. З його слів, військове командування України вже працює над цим. Коли підвищать підготовку військовослужбовців ЗСУ до бойових дій – Олександр Сирський не уточнив.

Раніше стало відомо, що у Франції українські льотчики закінчили навчання на винищувачах Mirage 2000-5, які планують у 2025 році передати Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ