Перед святами на київських ринках активізувався продаж новорічних делікатесів. Зокрема, кияни активно цікавляться цінами на чорну ікру. Щоправда, вартість цього продукту - не для тих, кому платять мінімалку, і навіть не для отримувачів середньої зарплати.
За скільки можна купити 100 грамів такого делікатесу, розповів Telegram-канал "Всевидюче око".
Відразу зауважимо – вартість такої ікри вимірюється чотиризначними цифрами. Це – якщо йдеться про сто грамів, бо за кілограм доведеться віддати у середньому 1000 доларів. А деякі сорти цього продукту доходять в ціні до 10 мінімальних зарплат, причому до відрахування податків.
Так, за 100 грамів осетрової ікри з Азербайджану просять 3200 гривень. А от за таку ж порцію ікри молодої білуги хочуть аж 7000. Водночас можна придбати цей продукт і дешевше – усього за 2500 грн за сто грамів. У таку ціну обійдеться ікра севрюги.
Популярні зараз
Названо продукти, які варто купити до новорічного подорожчання
Ще один продавець дешевше ніж по 1000 доларів за кілограм цей делікатес не продає. Тобто у нього ціни на стограмову баночку чорної ікри стартують від 4200 грн.
Натупний з опитаних продавців готовий віддати 100 грамів ікри з азербайджанського осетра за 4100 грн. Трохи дешевше, за 4000 грн, обійдеться аналогічна порція ікри з осетра українського. Водночас ікру бестера можна купити і за 3800 грн.
Таким чином, вартість ікри осетра може становити від 2 по 5 тисяч гривень за 100 грамів. А от вартість ікри білуги з 5000 грн лише стартує.
Отже ціни на чорну ікру не просто кусаються, а буквально вгризаються у гаманець немов піраньї (до речі, у них же також має бути якась ікра). Тому українцям, які живуть на свої зароблені, краще ціни на чорну ікру не запитувати, а обійтися червоною ікрою. Причому можна відсвяткувати і з ікрою мойви. Аби лиш настрій був новорічний, а з цим якраз в українців нині проблеми.
Чому чорна ікра коштує таких грошей?
Річ у тім, що людська жадоба до наживи призвела до масового винищення осетрових риб. У багатьох куточках земної кулі вони опинились на межі вимирання і занесені до Червоної книги. Через це їхня ікра ціниться так високо.
Крім того, є ще один чинник, який жене ціни вгору. Осетрові сорти риби дуже повільно ростуть і пізно входять у вік розмноження. Вони починають відкладати ікру не раніше ніж у 7-10 років. А білуга взагалі може почати відкладати ікру аж у 15-річному віці.
Нагадаємо, експерти назвали продукти, якими варто запастися вже зараз, до новорічного подорожчання.