В Україні через низький цьогорічний врожай зернових культур та активний експорт зерна виник дефіцит якісного борошна. Крім того, виробництво хліба зросло на всіх етапах. Через це ціни на нього відчутно зростуть ще до кінця 2024 року.
Зростання цін – вимушений і, на жаль, неминучий процес, розказав у коментарі виданню Minfin президент Всеукраїнської асоціації пекарів та очільник компанії "Київ Хліб" Юрій Дученко.
Виробництво хліба, починаючи від вирощування зерна та закінчуючи процесом випічки готового продукту, продовжує дорожчати на всіх етапах. Крім того, дорожчає також логістика, зростають зарплати виробників і плата за послуги ритейлерів.
За прогнозами, упродовж останніх двох місяців 20224 року складові собівартості на різних етапах зростуть таким чином:
Популярні зараз
В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону
Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“
- ціна борошна - ще на 11%,
- логістика— на 8%;
- газ — на 11%,
- електроенергія — на 11%.
Що стосується ціни на борошно, то її зростання провокує ще й доволі скромний цьогорічний врожай. Через несприятливі погодні умови якісного зерна вийшло зовсім мало. Крім того, зараз аграрії активно вивозять зерно на експорт. А те, що залишається тут, продають дозовано, очікуючи на вищу ціну.
Отже, не дорожчати хліб не може
У жовтні вартість хліба вже зросла на 5-10%. Однак такого підвищення виявилося замало, щоби покрити невпинне зростання виробничих і логістичних затрат. Тому компенсації приросту затрат на виробництво не вийшло. Через це виробники будуть змушені до кінця року ще раз переглянути ціни.
"Якщо ціни на хліб не підвищать ще на 10-15%, виробники вже за кілька тижнів зіткнуться з нестачею коштів на закупівлю сировини, що може призвести до скорочення виробництва", - сказав він.
Тобто, якщо ціни на хліб не зростуть, виробники будуть змушені зменшити асортимент борошняних виробів, а також скоротити обсяги випічки.
Нагадаємо, в Україні також вже злетіли ціни на яйця.