В Україні пенсійний вік дорівнює 60 рокам. Отже громадяни, які мають достатній страховий стаж, можуть вийти у такому віці на заслужений відпочинок. Проте їм радять зачекати з виходом на пенсію.
Якщо відмовитись від виплати пенсії і продовжити працювати, то згодом можна отримувати значно більшу суму.
Річ у тім, що законом передбачено збільшення пенсії за кожен повний місяць простроченої виплати. За кожний місяць, який ви не отримуєте своєї заробленої пенсії, вам будуть нараховувати додатково по 0,5% від її розрахункового розміру. Тобто за пів року прострочення пенсія зросте на 3%, за рік – на 6%, а за 5 років на 30%.
Таким чином, якщо вам нарахували пенсію, наприклад, у розмірі 5000 гривень, то, вийшовши на заслужений відпочинок не в 60 років, а у 65, ви будете мати 6500 гривень.
Популярні зараз
ПриватБанк пояснив розкриття банківської таємниці за карткою “Національний кешбек“
Україні потрібні важкі рішення щодо мобілізації, - держсекретар США
Виплату у 6500 грн отримають не всі сім'ї переселенців з дітьми
В Україні затвердили порядок виділення дітям та молоді по 900 грн на купівлю книг
Але й це – не межа. Для тих, хто пропрацює без виплати пенсії понад 60 місяців (5 років), вартість одного місяця простроченої пенсії становитиме вже не 0,5, а 0,75%. Таким чином, пропрацювавши без пенсії, наприклад, цілих 10 років (до 70 літ), можна згодом отримати додатково 90% від розрахованої суми, або майже вдвічі вищу пенсію.
Такі норми закону існували і до війни. Але зараз, із ростом дефіциту трудових ресурсів, у вітчизняних роботодавців різко зріс попит на пенсіонерів, особливо на "молодих" – віком від 60 до 70 років.
Нагадаємо, в Україні з наступного року мають намір запустити пенсійну реформу. Тепер українці платитимуть обов'язкові внески у два пенсійні фонди.