Українцям повідомили, які правила щодо списання комунальних боргів діють під час воєнного стану

Автор: Марченко Любов

Воєнний стан, що діє в Україні вже маже три роки, не є підставою для відмови від сплати за комунальні послуги. Українці мають щомісячно розраховуватись за комуналку. Водночас він не дає підстав і для списання комунальних боргів. Та все ж, в окремих випадках борг або його частину можуть списати за рішенням суду.

Українцям повідомили, які правила щодо списання комунальних боргів діють під час воєнного стану  - today.ua

Про це розповіла у коментарі виданню RBC.UA адвокатка Тетяна Даниленко.

На початку повномасштабної війни в Україні був встановлений мораторій на припинення комунальних послуг громадянам, які заборгували за спожиті комунальні послуги. Він мав діяти до кінця воєнного стану. Проте тоді ніхто не міг припустити, що війна в Україні триватиме так довго. Отож наприкінці минулого року, у грудні 2023, влада скасувала цей мораторій. І тепер боржникам можуть нараховувати пеню і штрафи за прострочені комунальні платежі та навіть припиняти їм надання послуг.

У разі, якщо споживач накопичив борги за комунальні послуги, він може звернутись до постачальників із проханням про реструктуризацію цих боргів. Якщо ж він відмовляється від сплати боргу, то надання послуги можуть припинити. Але й це не звільнить споживача від сплати заборгованого. Борг стягнуть примусово, каже юристка.

Популярні зараз

Названо найдешевші в обслуговуванні та ремонті автомобілі

Українці без “Дії“ можуть отримати “тисячу Зеленського“ через банки

В Україні банки домовилися запровадити ліміти на перекази з картки на картку

Українських школярів запропонували залишати вчитися на другий рік

Щодо списання боргів, то в Україні взагалі немає законодавчих норм, які передбачали би механізм списання комунальної заборгованості.

"Однак, за наявності тих чи інших законних підстав, можна зменшити або частково оскаржити розмір заборгованості зі сплати комунальних послуг, звернувшись за вирішенням спірного питання до суду", — поділилась Тетяна Даниленко.

Українцям повідомили, які правила щодо списання комунальних боргів діють під час воєнного стану

Адвокатка порадила, в яких випадках можна добитися часткового списання комунального боргу

Підставами можуть бути:

  • офіційне визнання споживача банкрутом;
  • помилка, допущена в нарахуванні комунального платежу;
  • борг, який залишився від попередніх власників житла;
  • строк заборгованості, який перевищує 3 роки.

Юристка також навела приклад, коли можна добитися перерахунку платіжки. Так може бути у разі, якщо в помешканні є індивідуальний лічильник гарячої води, а споживачеві нарахували плату за загальнобудинковим приладом обліку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У таких випадках, зазвичай, суд визнає незаконними дії постачальника послуг і зобов'язує його зробити перерахунок споживачеві", — уточнила адвокат.

Нагадаємо, українців запевнили, що до закінчення опалювального сезону тарифи на комунальні послуги точно не підвищуватимуть.

Головне