В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс

Автор: Марченко Любов

В Україні знано зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс. Причому 20-30% осіб, в яких уперше виявлено ці захворювання, належать до підліткового контингенту. І, на жаль, багато підлітків звертаються до лікарів уже тоді, коли хвороба знаходиться в запушеній стадії.

В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс - today.ua

Про це розповіла виданню novyny.live професорка кафедри сімейної медицини Ірина Волошин.

Так, за словами лікарки, за останній рік в Україні колосально зросла кількість випадків захворювання на сифіліс. Причому 20-30% тих, у кого виявили цю недугу, належать до підліткового віку.

Не краща ситуація і з ВІЛ-інфекцією. Лише за першу половину поточного року в Україні діагностували понад 5 тисяч нових випадків захворюваності на ВІЛ. Це виходить майже по тисячі нових випадків на місяць. Або приблизно по 30 випадків на день. І тут також підліткове середовище посідає не останню сходинку у вікових категоріях інфікованих.

Популярні зараз

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

В Україні під час продажу деяких автомобілів потрібно сплатити військовий збір 5%

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Не остання причина стрімкого поширення таких захворювань у підлітковому середовищі – відсутність засобів контрацепції. Як правило, у підлітків немає коштів на контрацепцію. Навіть на елементарні презервативи, не кажучи вже про щось більш затратне.

В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс

Причому багато підлітків звертаються по допомогу лікарів вже тоді, коли хвороба  запущена та важко піддається лікуванню. Ірина Волошин бачить одну з головних причин пізніх звернень у недосконалості вітчизняного законодавства.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Прийти і просто вільно поділитися своїми проблемами підліток теж не може. Чому? Тому що в нас доступ до медичної інформації до 18 років батьки можуть мати безперешкодно. І якщо навіть людина в 17 років не хоче, щоб її дані поширювались батькам, то, на жаль, закон стоїть поки не на стороні підлітка", - зауважила лікарка.

Нагадаємо, у світі після епідемії COVID-19 поширюються смертельні грибкові інфекції.

Головне