Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“

Автор: Максимов Віталій

У 2025 році так звану "чорнобильську пенсію", доплату непрацюючим пенсіонерам у зоні відселення, виплачуватимуть тим громадянам, які з 1986 по 1993 рік жили в зоні відчуження. Таку поправку було внесено до законопроєкту №12000 про державний бюджет України.

Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“ - today.ua

Законопроєкт №12000 зареєстрували у Верховній Раді у вересні 2024 року. 31 жовтня його прийняли за основу. Наразі цей законопроєкт готують до другого читання у сесійній залі парламенту.

Одна з поправок, внесених до законопроєкту №12000 при підготовці до другого читання у сесійній залі парламенту, передбачає виплату "чорнобильської пенсії" у 2025 році тільки тим українцям, які жили з 26 квітня 1986 року по 1 січня 1993 року в зоні відселення. Сума виплати у цьому випадку становитиме 2361 грн на місяць.

Громадян, які мають право на "чорнобильську пенсію", визначають за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних реєстрів. Особи, які виїхали із зони відчуження, втрачають право на доплату.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Слід зазначити, що на розмір "чорнобильської пенсії" впливає кілька причин. Наприклад, категорія постраждалого, стаж роботи у зоні відчуження, рівень впливу радіації, наявність інвалідності, причини інвалідності, відсоток втрати працездатності, розмір зарплати за роботу у зоні відчуження тощо.

Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“

Згідно з українським законодавством, більшість пенсій не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, що означає обмеження цієї суми. Тобто далеко не всі українці, які постраждали від катастрофи ЧАЕС, одержують пенсію у розмірі 23 610 грн.

Пенсії за віком українцям, які працювали або проживали в зоні радіоактивного забруднення, призначаються із зменшенням пенсійного віку на 1-13 років. Страховий стаж може бути менше 15 років. Учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи вік виходу на пенсію зменшується на 5, 8 чи 10 років залежно від часу та тривалості роботи у зоні відчуження.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, за даними Пенсійного фонду, в Україні на весну 2024 року налічувалося близько 639 000 пенсіонерів зі статусом постраждалих від аварії на ЧАЕС. Вони отримують державну та додаткову пенсію. Найбільше пенсіонерів-чорнобильців проживає у Київській області (206 000) та у Рівненській області (94 000).

Нагадаємо, раніше ми повідомили про те, що в Україні незабаром можуть знову збільшити податки та збори, аби наповнити державний бюджет.

 
 

Головне